Zlý pán přivázal psa ke stromu a nechal ho napospas smrti. On však bojoval ze všech sil, aby ochránil drahocenný poklad

Majitel jednoho dne přivázal pitbula v místě, kde široko daleko nic není, bez jídla a vody. Kolemjdoucí nebohému zvířeti nepomohli, protože se ho báli.

přivázaný pes i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pitbulové nemají nejlepší pověst, lidé je považují za agresivní a nebezpečné psy, kteří mohou kdykoli vybouchnout jako časovaná nálož. Jsou zkrátka zaškatulkovaní a několik vzácných případů, kdy zaútočili na člověka, jen posílilo zavedené předsudky. Ve skutečnosti však jde o věrná a přátelská zvířata s velkým srdcem, jež se ještě na začátku 20. stolení používala jako chůvy. O jejich láskyplné povaze svědčí i příběh fenky Lary.

Statečná fena přežila bez vody i jídla

Majitel opustil fenu uprostřed pustiny nedaleko řeckého přístavního města Nafplio. Přivázal ji ke stromu a nechal ji napospas osudu. Bez jídla a vody, které by psovi alespoň na krátko mohly pomoci přežít. Lidé, kteří na zoufalého pitbula narazili, mu pomocnou ruku však také nepodali. Báli se k němu přiblížit právě kvůli nelichotivé pověsti, již toto plemeno má. Je otázkou, jak dlouho nebohé zvíře u stromu bylo připoutáno.

Vypadalo to, že horší už to být nemůže, ale opak byl pravdou. Lara se totiž nacházela v gravidním stavu. Zesláblá fena uprostřed pustiny porodila čtyři štěňata. Bez jídla a vody se o ně dokázala starat dlouhých 10 dní. Nyní už nezápasila jen o svůj život, ale i o přežití svých potomků. Statečná Lara to přesto nevzdala. Nakonec se na psí rodinku usmálo štěstí a někdo ji odvezl do centra ochránců zvířat.

Nebylo snadné získat si důvěru psa

Záchranáře pohled na zuboženou fenu a její štěňata dojal. Lara byla podvyživená a dehydrovaná. Přesto dokázala malé chlupáče ochránit nekonečných 10 dní. Nejmladší ze čtyř štěňat však drsné podmínky, které mělo na startu svého života, nakonec nepřežilo. Psí rodiny se ujala žena pracující pro záchranářskou organizaci The Orphan Pet. Poskytla nový domov fence i jejím štěňatům.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nic ze všeobecně zažitých předsudků u Lary neplatí, naopak. Fena byla zpočátku v novém domově velmi plachá a bázlivá. Nedůvěřovala lidem, a dokonce odmítala jíst. Trvalo to dlouho, než se nové majitelce podařilo psa přesvědčit o tom, že už je v bezpečí a chce mu pomoci. Nakonec si důvěru statečné psí mámy i jejích potomků získala.

Co říkáte na to, jak se fena postarala o štěňata?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články