Strach o Karla Heřmánka: Je na tom zdravotně bledě. Zčásti ochrnul a svíjí se v bolestech

Představitel legendárního Lucifera z pohádky S čerty nejsou žerty se poměrně překvapivě neobjevil ani na projekci nového komediálního seriálu, v němž hraje jednu z hlavních rolí.

Herec Karel Heřmánek i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Oblíbený český herec Karel Heřmánek (76) se v poslední době tak trochu vytratil z televizních obrazovek i pláten kin. Na vině jsou pravděpodobně i nepříjemné zdravotní problémy, které představitele charismatického žižkovského frajera Fešáka Huberta nebo nezapomenutelného Lucifera z kultovní pohádky S čerty nejsou žerty už delší dobu sužují.

Kvůli zánětu nervu mu ochrnula tvář

Má totiž trpět extrémně bolestivým zánětem trojklanného nervu, kvůli kterému mu ochrnula tvář. Informaci přinesl server Blesk s tím, že zdravotní komplikace, kterými nepřehlédnutelný herec trpí, mohou být vleklé. Trvat totiž mohou jen týdny či měsíce, ale také celé roky a mohou ve tváři zanechat trvalé následky. Trojklanný nerv propojuje mimické svaly v horní a spodní části obličeje.

Jde o poměrně nevyzpytatelné onemocnění. „Je charakterizované intenzivními záchvatovitými bolestmi poloviny obličeje nebo její části, záchvaty bolesti jsou často spuštěné dotykem určité části obličeje nebo ústní dutiny. Příčina onemocnění souvisí s anomálním kontaktem některé z mozkových cév s oblastí, kde nervová vlákna vedoucí bolestivé vjemy z obličeje vstupují do mozkového kmene,“ uvádí na webu Nemocnice Na Homolce.

Neukázal se na projekci nového seriálu

Nemoc, kterou provázejí nesnesitelné bolesti, komplikuje herci i jeho pracovní povinnosti. Podle serveru Extra se třeba nezúčastnil premiérové projekce nového rodinného seriálu Mozaika, který vysílá televize Nova na své platformě Voyo. V něm Heřmánek exceluje v hlavní roli společně s hereckou kolegyní Taťánou Medveckou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Fanclub Ulice (@fanclubulice)

Rodilý Pražan a absolvent brněnské JAMU ztvárnil spousty rolí v divadle, televizi, na filmovém plátně i v dabingu. Mezi nejikoničtější snímky, v nichž se objevil, patří Smrt krásných srnců, Dobré světlo, Krakonoš a lyžníci, Revival, Kolja nebo seriál O zvířatech a lidech. V 90. letech Heřmánek založil Divadlo Bez zábradlí, které dodnes vede spolu s manželkou bývalou televizní hlasatelkou Hanou Heřmánkovou.

V jaké roli máte Karla Heřmánka nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články