Josef Dvořák se veřejně omluvil svým dcerám: Když byly malé, věnoval se 24 hodin denně divadlu

Herec a komik Josef Dvořák přiznal, proč dřív doma trávil tak málo času. Hraní v divadle ho pohltilo na celý den, večer i noc.

Josef Dvořák i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Populární český komik a král všech vodníků Josef Dvořák oslavil v loňském roce 80. narozeniny, ačkoliv na tento věk rozhodně nevypadá. Stále plný elánu poskytl rozhovor bulváru Extra.cz, kde se rozpovídal o svém soukromí. Léto bude mít pracovní, čeká ho letní scéna Divadla Kalich, kde bude hrát ve svých dvou úspěšných komediích, které sám napsal a režíroval, S pydlou v zádech a Čochtan vypravuje.

Celý život v obležení žen

Josef Dvořák poodhalil něco málo i ze svého soukromí, které si jinak pečlivě střeží. Je o něm známo, že byl čtyřikrát ženatý, s jednou manželkou dokonce dvakrát. Až s poslední partnerkou, produkční z někdejší Československé televize Jarmilou, kterou přezdívá Jája, našel štěstí – jsou spokojeným manželským párem přes 30 let.

Z předchozích vztahů má vlastní tři dcery, s Jájou jednu vyženěnou, a tak je ženami obklopen takřka celý život. „Mít tolik ženských kolem sebe je naprostá senzace a upřímně mě ani nikdy nenapadlo, že by se to mělo nějak střídat a měl bych lkát, že by to měla být holčička a pak kluk,“ prozradil Extra.cz. Celá rodina udržuje přátelské vztahy a pro herce je velmi důležité, že vládne pohoda a přátelská atmosféra.

Divadelní směna trvala 24 hodin

Zavzpomínal také na to, jaké to bylo doma, když dcerky byly malé a on chodil hrát do divadla. Od roku 1972 byl stálou tváří Divadla Semafor, kde hrál s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou, později kolem sebe dokonce vytvořil samostatnou hereckou skupinu. „Pokud na mě čekaly, až přijdu z divadla, tak prakticky marně,“ uvedl Dvořák. „My jsme po představení nikdy nešli z divadla domů. Nevím, jak to dělají herci dneska, ale za doby, kdy my jsme hráli divadlo, tak z divadla po představení odcházeli jenom ti, kteří měli opravdu vážný důvod,“ vysvětluje Dvořák.

„Po divadle se znovu žilo, začínala další etapa, probíralo se představení, diskutovalo se s hosty v divadelním klubu, divadlem se žilo čtyřiadvacet hodin denně,“ uvádí důvod, proč se dcerkám jako otec po večerech v jejich dětství příliš nevěnoval. „Jestli na mě děti čekaly, tak miláčkové, omlouvám se, ale sami víte, že bohužel tatínek byl i nadále v práci,“ omluvil se svým dcerám veřejně prostřednictvím rozhovoru.

Josef Dvořák sranda iZdroj fotografie: Nextfoto

Ženská nadvláda prolomena

Od dcer se Josef Dvořák už dočkal i vnuků, dokonce je pradědečkem, a tak byl „ženský kruh“ v rodině narušen. „Ony už jsou to taky starý baby, vždyť už všechny mají děti a ty děti už jsou ženatý. Už to nejsou úplný mladice,“ dodal s humorem sobě vlastním. Je však vidět, že ani Dvořákova absence u dětských postýlek dcery do budoucna nepoznamenala a rodinu provází dobré vztahy.

Kterou filmovou nebo televizní roli Josefa Dvořáka máte nejradši?

Zdroj: Extra, FDb, PrimaŽeny
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články