Podle Krampola se mají Ukrajinci přizpůsobit, a ne se chovat jako dobytek. Jsou tu jen na návštěvě

Jiří Krampol se nově vyjádřil k válečné situaci na Ukrajině. Vadí mu chování nejen některých ukrajinských uprchlíků, ale i český postoj k válce.

Jiří Krampol film i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Herec, dabér a moderátor Jiří Krampol se nechal slyšet, jaký je jeho názor na problematiku ukrajinských uprchlíků v České republice. Poté, co byla jeho slova mylně veřejností překroucena, že ho nezajímá válka na Ukrajině a fandí ruské propagandě, uvedl pro bulvár Extra.cz věci na pravou míru.

Herce rozčílila tramvaj v Praze

Na začátku července 2023 herce pobouřilo, když viděl v Praze speciálně nabarvenou tramvaj do modro-žluté kombinace. Šlo přitom o zapojení se do projektu #RIDEFORUKRAINE, kterého se kromě Prahy zúčastnila řada evropských měst, například Vídeň, Haag, Riga nebo Vilnius. „Už mě opravdu s*rou s tou Ukrajinou. Už i tramvaje natřený do jejich barev. Ať jdou někam. Chápu, že je potřeba někomu pomoct, ale tohle se už přehání. Je to zrůdný,“ svěřil se tehdy herec pro bulvár Extra.cz.

Jenže následně na to byl herec napaden, že je prorusky smýšlející. To ale herec odmítá: „Někde jsem po vyjádření pro vás četl, že mě nezajímá válka na Ukrajině. To je pitomost a nikdy jsem nic takového neřekl. Koho nemůže zajímat válka? Nemám nic proti nikomu, jen mě štve ta ubohá česká servilita. A jestli je pravda, že ukrajinská auta mohou parkovat, kde chtějí, a ještě bez placení, tak to se mi nelíbí. To s válkou nemá nic společného,“ vysvětluje Krampol opět pro Extra.cz.

Pomoc ano, ale všeho s mírou, říká

Ve vyjádření pokračuje a dotýká se i tématu chování některých ukrajinských imigrantů: „I migranti jsou tu na návštěvě, všichni máme rovnost, tak ke všem přistupujme stejně. Já se v cizině taky chovám slušně, a ne jako dobytek,“ zdůrazňuje Krampol. Připojuje se tak k řadě známých osobností, například k Vojtovi Dykovi, který v nedávném rozhovoru vyjádřil obavu, zda bude na trhu práce zbývat dost pracovních míst pro Čechy, protože práci poptává mnoho ukrajinských uprchlíků.

Jiří Krampol iZdroj fotografie: Nextfoto

 „Největší problém je ale na naší straně. Ten náš vlezprdelismus. Ta servilita. Za každou cenu. Pořád to urputně lidem tlačíme do hlav. To někomu pomůže?“ nebojí se Krampol „kopnout“ do vlastních řad a v žádném případě si nebere servítky. „Rozhodně to není tak, že nenávidím Ukrajinu. To je lež. Nejsem její nepřítel. Říkal jsem pouze to, že samozřejmě pomoc ano, ale proč nepomohou bohatší státy?“  Ve svém původním vyjádření tak narážel na Švýcarsko, které je podle něj bohatou zemí a mělo by více pomoci.

Jaký máte postoj k válce na Ukrajině?

Zdroj: Extra , Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články