3 tipy, které nakopnou vaše sebevědomí. Zdravou sebedůvěru nezískáte tím, že vás budou chválit ostatní

Mnoho lidí podceňuje důležitost zdravého sebevědomí, přitom je to základ spokojeného života. Jakmile si totiž nevěříte, předem své činy odsuzujete k neúspěchu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věděli jste, že sebevědomí ovlivňuje celý váš život již od útlého věku? Pokud trpíte jeho nedostatkem, kolik příležitostí jste si nechali ujít jen proto, že jste na ně „neměli“? Pro každého člověka je důležité udržovat si zdravou míru sebevědomí, které ovšem nelze plést s namyšleností. Jakmile si skutečně uvědomíte, co všechno můžete dokázat a jakou máte cenu, život vám otevře mnoho možností.

Uvědomte si, že jste více než jen tělo

Již odmala můžete v televizích pozorovat ideály krásy a úspěšné lidi s dokonalým vzhledem. Ve skutečnosti ale záleží na tom, jak se na svět díváte. Nejste jen hromada kostí a masa, jste něco víc. To si musíte uvědomit. Vaše váha vás nedefinuje, váš obličej vás nedefinuje. Stejně tak ani vaše vlasy, tvar nosu či styl chůze.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To vaše činy vás definují. Lidé okolo vás milují pro to, kým jste. A jestliže z vašeho života někdo odešel kvůli váze či vzhledu, ruku na srdce, potřebujete někoho takového? Možná si teď říkáte, že na vás nic hezkého nemůže kvůli vadám na vzhledu čekat, ale opak je pravdou. Zkuste si tohle připomínat každý den – nejsou to jen řeči z lítosti, je to pravda.

Zkuste se začít o sebe starat

A tím není myšleno si každé ráno vyčistit zuby a dát si sprchu. Je tím myšleno se hýčkat a dbát na své zdraví jak zevnitř, tak zvenčí. Víte, jak relaxační může být udělat si den jen pro sebe? Zkuste to a sami uvidíte. Na program si můžete zařadit spousty věcí, které vám pomohou jak s duševní hygienou, tak i s relaxem. Udělejte si masku na obličej, dejte si vanu při svíčkách, přečtěte si oblíbenou knihu nebo zkuste vybarvovat mandaly. A i během vašeho každodenního života si můžete pomoci.

iZdroj fotografie: Unsplash

Například se začněte lépe stravovat. Jakmile se na jídlo zaměříte a přidáte do něj i zdravé složky, překvapí vás, jakou pozitivitu to ve vás vyvolá. S tím se pojí i patnáct minut denně věnovaných cvičení. Nemusíte okamžitě začít s profesionální jógou, stačí něco lehkého. Prodlouží vám to život, navodí pocit štěstí a do celého dne budete mít více energie. Zároveň se nebojte pořádně vyspat, i kdyby to znamenalo něco odložit na druhý den. Pokud se totiž na něco „vykašlete“ kvůli svému spánku, pak to prostě není sobecké.

Zkuste si napsat seznam věcí, které na sobě milujete

Nebo se vám na sobě jednoduše zamlouvají. Pokud je pro vás tato aktivita těžká, tak víte, že máte na čem pracovat. Každopádně je potřeba se hluboce zamyslet a psát skutečně od srdce. Nic, co napíšete, se nemůže považovat za namyšlenost nebo přehnanou pýchu. Jste to jen vy a vaše upřímné vyjádření vůči sobě samotným. A můžete napsat cokoliv jak od maličkostí, například hezkých nehtů na rukou, až po velké věci osobnostního charakteru.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nechodíte nikdy pozdě? Jste přirozeně chytří a rychle se učíte? Umíte hrát na hudební nástroj či krásně zpíváte? Zpracování tohoto seznamu vám nemusí zabrat jen den, může to být i na delší dobu a něčeho si můžete všimnout až během vašeho normálního fungování přes den. Tak či tak vám to pomůže s bodem číslo jedna, jelikož po každém přečtení tohoto seznamu vám bude jasné, za co stojíte a že jste doopravdy více než jen „pouhé“ tělo.

Který z těchto bodů začnete praktikovat jako první?

Zdroj: LoveWhatMatters

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Životní příběhy, lifestylová témata a bulvár jsou mou vášní. S 11 lety zkušeností mám jedinečný pohled na svět, který se odráží v každém článku. Mé články jsou plné autentičnosti a emocí, a mám radost, že mohu sdílet tento umělecký přístup s vámi. Společně objevujeme neuvěřitelné aspekty lidského prožívání a krásy, které nás obklopují.

Zobrazit další články