Hrobník prozradil, co se děje s tělem po 2 letech v rakvi. Jeho zkušenost je děsivá

Hrobníkova překvapivá odpověď na záludnou otázku ohledně stavu těla po dvou letech v rakvi vám rozhodně otevře oči.

Pohřebáci spouštějí rakev do hrobu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Smrt je součástí života. Ať se nám to líbí, nebo ne, každý z nás jednou zemře. A přestože pro mnohé toto téma znamená velké tabu, je třeba o něm mluvit a dozvědět se to nejdůležitější. Právě proto se jeden polský hrobník rozhodl pravidelně zveřejňovat videa na sociálních sítích, aby tak lidem přiblížil své povolání, odhalil nepoznané a zároveň odpovídal na zvídavé otázky internetových uživatelů.

Hrobník ve videích popisuje detaily ze své práce

Smrt člověka je pro jeho blízké velmi bolestivou událostí. Přestože se v tu chvíli tito lidé utápí v žalu a prožívají velkou bolest, je třeba, aby zařídili pohřeb a všechny jeho náležitosti. Pokud rodinní příslušníci zemřelého věděli, jakým způsobem chtěl být pohřben, o to je to pro ně jednodušší. Jak uvádí také web WebUrny, v České republice se člověk setkává s několika nejčastějšími způsoby pohřbívání, a to zpopelněním s obřadem nebo bez obřadu a pohřbením do země.

Většinu úkonů okolo pohřbívání provádí právě hrobník. Nejen že kope hroby, což je velmi fyzicky náročné, ale náplní jeho práce je také mnoho dalších věcí. Jeden polský hrobník se rozhodl, že na svém tiktokovém účtu bude zveřejňovat videa, ve kterých lidem představí témata spojená s pohřbíváním, mrtvolami a mnoha dalšími detaily ze svého zaměstnání, o kterých většina nemá ani tušení. Zároveň ochotně odpovídá na různé otázky, jež mu ostatní internetoví uživatelé pokládají. Mnohdy jsou velmi záludné a obtížné.

„Jak vypadá tělo po 2 letech v hrobě?“

Nyní má hrobník již přes 200 tisíc sledujících a právě jeden z nich mu nedávno položil velmi nepříjemnou otázku, která se týkala rozkladu mrtvoly. Muži tedy nezbývalo než na otázku: „Jak vypadá tělo po 2 letech v hrobě?“ odpovědět. Řekl, že nežije v zemi, protože není krtek. Dále uvedl, že viděl mnoho těl v raných exhumacích, ale není si jistý, zda ostatní opravdu chtějí vědět, jak takové tělo vypadá. Již dříve jsme na Dámském Deníku zveřejňovali video, ve kterém hrobník popisoval unikátní zápach, když se otevře vykopaná rakev.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @jarek8024 ♬ dźwięk oryginalny – Grabarz

Na otázku tedy hrobník neodpověděl, místo toho dal svým sledujícím radu: „Vzpomínejte na zesnulé tak, jací byli v životě. Stejně jako jste se s nimi v těch posledních chvílích loučili. Neptejte se, jak mohou po nějaké době vypadat, protože to ke štěstí nepotřebujete. K tomu potřebujete své vzpomínky, chvíle, které jste strávili se zesnulou osobou. (…) A jak vypadají teď, nechť je jedna velká záhada.“ Rozhodně by si měli všichni vzít jeho slova k srdci.

Co si o jeho slovech myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články