Co se stane po vykopání rakve: Hrobník otevřeně popisuje unikátní zápach, který se nepodobá ničemu jinému

Zaměstnanec pohřební služby mluví bez obalu o tom, co se stane, když se otevře hrob nebo exhumuje rakev s tělem. Zvládnou to prý jenom extrémně odolní lidé.

Pohřebáci spouštějí rakev do hrobu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud k tomu lidé nejsou dohnaní okolnostmi, když jim třeba zemře někdo blízký, o smrti nebo pohřbívání obvykle nemají potřebu mluvit. Už jen pomyšlení na tohle nepříjemné téma totiž nejednomu z nás nahání husí kůži. Pro zaměstnance pohřebních služeb je to ale běžnou součástí každodenní práce. Populární tiktoker, který si říká Hrobník, si ale ani trochu nebere servítky. O tak trochu tabuizovaném tématu mluví často a bez obalu.

Když se otevře hrob, jde to, horší je to s rakví

Na sociálních sítích Hrobník odhaluje zákulisí své poněkud zvláštní profese. Vypadá to, že s gustem popisuje některé detaily, na které většina lidí raději ani nepomýšlí. Poněkud morbidní téma však jeho fanoušky velmi zajímá. Historek z pohřebnictví má spoustu. Nezdráhá se vyprávět o pohřbech dětí ani o tom, jak se nakládá s mrtvolami. Na DámskémDeníku jsme o něm psali v souvislosti s vyvracením mýtů o paranormálních jevech, které jsou spojovány se hřbitovy.

rakev do auta

Cestou na smuteční obřad vypadla z pohřebního vozu rakev. Řidič si toho nevšiml a jel dál

Ve svých videích Hrobník často vypráví i o docela děsivých a nechutných detailech své práce. Například o tom, jak to vypadá, když se musí exhumovat rakev s pozůstatky nebo když se otevře hrob. Tiktoker s tím má bohaté zkušenosti. Když chtějí pozůstalí otevřít hrob, aby do něj mohli pohřbít dalšího člena rodiny, je podle hrobaře cítit unikátní zápach. Neumí ho přesně identifikovat, ale nejde prý o nic strašného.

Známý hrobník ze zahraničí je hvězdou TikToku. Na videích vysvětluje, jak vypadají těla rok po smrti

Zkažené kuře je proti mrtvolnému odéru nic

Mnohem horší to je, když je třeba exhumovat tělo a otevřít rakev. Podle Hrobníka je to hodně stresující a nepříjemná situace, kterou zvládnou jen extrémně odolní lidé. To, jak mrtvola v různém stádiu rozkladu vypadá a jaký se line po okolí zápach, je prý nesnesitelné. V nejnovějším videu to Hrobník přirovnal k situaci, kdy zaměstnanci pohřebních služeb musí vyzvednout zesnulého, jehož tělo bylo objeveno až po delší době.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @paulina9316 ♬ dźwięk oryginalny – Grabarz

Jakmile jsou lidé citlivější na zápach, podle Hrobníka to nezvládnou. „Vzpomněl jsem si na situaci, kdy jsme si přišli vyzvednout jednu zesnulou ženu. Ani pánové policisté nechtěli jít dovnitř,“ řekl tiktoker s tím, že zápach byl opravdu neúnosný. „Vejdete do pokoje a cítíte, jak ten zápach vámi přímo prochází. Projde nosem, hrdlem i věcmi. A nejde se ho zbavit. Je to pach, který se nedá k ničemu přirovnat. Když se vám zkazí kuře v lednici, není to nic ve srovnání s mrtvolou.“

Tělo se začne rozkládat už krátce po smrti

Rozklad lidského těla začíná už několik minut po smrti. Podle serveru PrimaZoom začne proces samotrávení, kdy buňky přestávají dostávat kyslík a začnou se v nich hromadit toxické odpady. Proces obvykle začíná v játrech a mozku, nakonec se ale rozloží všechny tkáně a orgány. Bakterie, kterých lidské tělo obsahuje miliardy, dokonají zbytek. Podle pracovníků pohřebních služeb má tlející mrtvola extrémně nepříjemný nasládlý zápach.

Proč byste nemohli pracovat v pohřebnictví?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články