Pracuje na hřbitově a pohřbil už 1 700 lidských těl. Tohle řekl o paranormálních jevech

Profesi hrobníka by málokdo zvládl dělat. Populární TikToker o ní však mluví relativně často a rád na sociálních sítích. A neváhá odhalit i zákulisí této zvláštní práce.

Hřbitovní cestička a hroby i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hřbitovy jsou obestřené záhadnou tajuplností. Mají zvláštní atmosféru, která je fascinující a zároveň z ní trochu běhá mráz po zádech. Není divu, že se mezi lidmi šíří spousta duchařských historek, jejichž hlavním dějištěm jsou právě místa posledního odpočinku. Zejména za soumraku prý bývá na hřbitovech slyšet šepot či kroky a je možné zahlédnout přízraky v mlžném oparu. Populární TikToker, který se zabývá pohřebnictvím, na to má svůj názor.

O paranormálních jevech má hrobník jasno

Do práce v oboru, kterému se věnuje muž, jenž si na sociálních sítích říká Grabarz, se moc lidí nehrne. Málokdo by totiž zvládl nesnadnou péči o zemřelé na jejich poslední cestě. O tom, jaký je život hrobníka a co se odehrává v zákulisí, však Grabarz mluví často a rád. Poněkud morbidní téma totiž jeho fanoušky velmi zajímá. Historek z pohřebnictví má spoustu. Když ale dojde na paranormální jevy, má jasný názor, který nehodlá měnit.

Ve své profesi Grabarz vyniká. Nepovažuje ji za nějaké podřadné zaměstnání. Filmovou podobu rezignovaného, věčně opilého a otrhaného hrobníka rozhodně nesplňuje. V pohřebnictví pracuje už více než šest let. Během té doby pohřbil až 1 700 lidských těl. Na sociálních sítích se ho jeho příznivci ptají na mnoho otázek týkajících se pohřbů a hřbitovů. Často dojde i na téma paranormální jevů. Odpovědi hrobníka jsou ale celkem překvapivé.

Se zemřelými zůstává jako poslední

Navzdory tomu, že jsou hřbitovy opředené záhadnými mýty, hrobník za dobu své praxe nebyl svědkem žádné znepokojivé události. Ale přiznal, že by něco takového chtěl zažít. „Dnes jsem se v noci probudil a byla opravdu velká tma. Otevřel jsem oči, pomyslel jsem si, že je tma jako v hrobě. A říkal jsem si, kde jsou všichni ti mrtví? Nikdo z nich mě nechce přijít navštívit,“ uvedl ve videu na svém tiktokovém profilu hrobník. Přiznal také, že mnohokrát už slyšel, že živí lidé duše mrtvých nepřitahují.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @pan__pablo ♬ dźwięk oryginalny – Grabarz

Přesto je hrobník překvapený, že se na hřbitově během své několikaleté kariéry nesetkal s žádnými paranormálními jevy. Obzvlášť když je to právě on, kdo po smrti zůstává se zemřelými jako poslední a pohřbívá je do hrobu. Vlastně bych byl rád, kdyby se to stalo, protože pak bych stoprocentně uvěřil, že existuje život po smrti,“ poznamenal Grabarz. Prozatím si ale stojí za svým. Podle hrobníka paranormální jevy prostě neexistují.

Co si myslíte o paranormálních jevech?

Zdroj: Grabarz
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články