Hrobník prozradil, co musí před obřadem udělat s očima zesnulé osoby. K celému procesu potřebuje 2 mince

Hrobník odhalil jedno z tajemství obřadnictví. K tomu, aby oči zesnulého zůstaly zavřené, potřebuje jen dvě malé mince.

Hrob pozůstalé ženy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Existuje velké množství neobvyklých zaměstnání, která mohou provádět opravdu jen lidé, kteří mají sílu a nezaleknou se jen tak něčeho. Mezi takové práce rozhodně patří hrobničina. Provádět pohřby, připravovat tělo do rakve a následně jej pohřbít musí být velmi fyzicky i psychicky náročné. A jelikož tyto činnosti zahaluje stín tajemství, jeden z hrobníků se jej rozhodl odkrývat.

Hrobník je na sociálních sítích velmi oblíbený

Hrobník, který je velmi populární na TikToku, kde vystupuje pod přezdívkou Robas000, se nezalekne ničeho. Ve svých videích pravidelně odhaluje tajemství týkající se smrti, pohřbů a pohřbívání. Zároveň ochotně odpovídá na dotazy internetových uživatelů, kteří jej sledují. Jelikož se o této profesi moc nemluví, lidé se rádi dozvědí velmi zajímavá fakta, která muž zveřejňuje.

Robas000 má již přes 200 000 sledujících a každým dnem se toto číslo zvyšuje. Jeho popularita je velká, zároveň lidé obdivují jeho chuť do práce a také mu děkují za všechny možné informace, které hrobník s nadšením na internetu sděluje. Mluvil například o tom, co se děje s lidským tělem rok po smrti, dané video jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Co se stane s očima zesnulého?

Lidé se ale z jeho videí dozvěděli také, jak usnadnit proces oblékaní zesnulého, co vlastně znamená rigor mortis a mnoho dalších zajímavých informací. V posledním z videí hrobník vysvětlil, co se stane s očima zesnulého po jeho smrti. Jak totiž vysvětluje i web Lelum, oční víčka mají tendenci se otevírat, což je rozhodně děsivé. Muž prozradil, že velmi účinný způsob, jak tomu zabránit, je přiložit mrtvému na oči minci, která pomůže očnímu víčku v zavřené poloze ztvrdnout.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @ulakemona1 ♬ dźwięk oryginalny – Grabarz

Přestože v současnosti existují speciální kryty očí, které používají především lidé připravující tělo k pohřbu, hrobník se drží staré a osvědčené metody s mincemi. Pokud vás tedy témata týkající se smrti a pohřbu zajímají, můžete si přečíst článek o tom, co se stane po vykopání rakve, který jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali. Tentýž hrobník v přiloženém videu vše podrobně vysvětluje.

Co by vás o smrti a pohřebnictví zajímalo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články