Hotelová uklízečka práskla, jak se (ne)uklízí v hotelech. Lidé jsou z toho naprosto znechucení

Návštěva hotelu je drahá záležitost, a očekávání jsou tak vysoká. Příspěvek jedné pokojské vás příliš neuklidní.

Pokojská uklízí WC i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Čistota by měla být na prvním místě, a to zdaleka ne jen v domácnosti. Tam si to ostatně můžete korigovat sami a záleží pak na tom, jak moc puntičkářští jste. I když možná někdy vědomě necháváte některé uklízecí aktivity na později, 100% čistotu rozhodně vyžadujete v hotelu. Přece jen za službu platíte, a to nemalé peníze. Šokující zpověď ovšem poskytla pokojská, která se podělila o to, co není její náplní práce.


Očekávání jsou právem vysoká


Ať už se rozhodnete pro přechodné ubytování v hotelu nižší či vyšší třídy, čistota je opravdu jeden z parametrů, který ovlivní váš celkový výsledný dojem. „Já jsem úplně nepříčetná, když objevím například vlasy v koupelně nebo obtisknuté kolečko od sklenice na stole. To se opravdu nebojím ozvat se,“ napsala naše čtenářka paní Marie z Hranic. A co teprve takovou skrytou kameru, jak DámskýDeník uvedl v jiném příspěvku.


Zatímco mnohé uklízečky skutečně berou svou práci zodpovědně a snaží se nejen o efektivní způsob úklidu, který musí být zároveň i důkladný, jak napsal web PrimaReceptář, jsou i jedinci, kteří práci příliš vážně neberou.

Příspěvek pohoršil širokou veřejnost

Virálním se stal příspěvek na TikToku, kde se Elliana Madridová, pokojská jednoho menšího hotelu, rozhodla odtajnit, co po ní manažeři nepožadují. Mezi její povinnosti rozhodně nepatří natolik základní úkony, jako je například úklid kávovarů, přikrývek, přehozů a polštářů.

@ellianamadridssss

Yeah

♬ Che La Luna – Louis Prima

Obzvláště poslední zmíněné vzbudilo obrovskou vlnu nevole. Přestože web AAZdraví informuje, že veškeré použité textilie by měl host ponechat v koupelně na hromádce, mnozí to nedělají. Tato chyba pak ale může znepříjemnit pobyt hostům, kteří jsou v pokoji ubytováni později. Nutno dodat, že ve většině případů můžeme jen doufat, že pokoj před příjezdem prošel opravdu důkladným úklidem, a není tak důvod se obávat o bezpečnost a zdraví.

Nakolik si myslíte, že uklízečky v ubytovacím zařízení plní své povinnosti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články