Pes, který nemůže chodit, a holub, který neumí létat: Toto dokonalé duo ukázalo, jak si vzájemně umí pomoci

Zranění se zvířatům často nevyhýbají. Velmi zvláštní a silný vztah vznikl mezi nechodící čivavou a zraněným holubem.

Holub i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vztahy jsou složitá věc. A to jak mezi lidmi, tak i mezi zvířaty, která si rovněž vytvářejí vlastní harmonii, ale také hierarchii. Vztah podřízenosti a nadřízenosti je v přírodě zcela běžný a jedincům slabší povahy pak nezbývá než se podrobit a přizpůsobit přáním silnějšího. Zvířata mnohdy dokáží být drsná a nelítostná. Pak jsou ale momenty, které mění statistiky. Některá z nich totiž zaujmou nesmírně empatický přístup, který dokáže překvapit.

Záchranné stanice

Velké množství zraněných zvířat končí tragicky. Obzvláště těch, která žijí volně v přírodě. Šťastnou souhrou náhod jsou ale některá z nich zachráněna. „Pracuji dobrovolně na záchranné stanici nedaleko Náchodu. Přijímáme telefonáty od lidí, kteří našli zraněné zvíře a sami neví, jak se o něj postarat. Přijedeme pak my, vyhodnotíme situaci a děláme maximum pro to, abychom zvířeti pomohli. Nejčastěji se jedná o mláďata, často ptáky a ježky, ale výjimkou není ani malá srnka či liška,“ říká pan Jiří.

Psi v útulku

Útulek našel pro odloženého pejska nový domov, ten ovšem nehodlal opustit nejlepšího přítele. K řešení situace tak zbyla jediná možnost

Veverka příkrm iZdroj fotografie: Pixabay
Mezi zachráněnými zvířaty jsou často mláďata.

V České republice je mnoho záchranných stanic, ale také útulků pro nechtěná zvířata. Ta často sužují zdravotní komplikace, ale případnou adopci ztěžuje i věk či smíšená rasa. Útulky se často potýkají s problémy s financováním a tomu odpovídá i péče o zvířata. Ne každý pak vypadá jako ten, o kterém DámskýDeník psal. Zde mohou psi volně pobíhat po velkém prostranství a ani jim nepřijde, že žijí v zajetí.

Vzácné pouto

Zvláštní symbióza vzniká někdy i u zvířat, která by k sobě přiřadil jen málokdo. Holub jménem Herman byl převezen na záchrannou stanici poté, co několik dnů seděl bez hnutí na chodníku. Ukázalo se, že má zraněné křídlo a už nikdy nevzlétne. Malá čivava Lundy trpí od narození syndromem plavců a podobně jako pes Mick, který měl stejné potíže a psal o něm deník Novinky, nemohla chodit. Zadní nohy ji zkrátka a dobře neposlouchaly. Lundy a Herman měli klece vedle sebe. A začalo vznikat něco kouzelného.

Aby zachránil život svému psovi, prodal dokonce i auto. Operace ale byla mnohem dražší

Herman ❤️❤️❤️❤️ Lundy

Posted by The Mia Foundation – Love For Mia on Sunday, March 22, 2020

Bylo zřejmé, že ti dva mají skutečné pouto. Komunikovali spolu, a když je dobrovolníci dali k sobě, tulili se a bylo vidět, že jsou klidní a šťastní, informuje web CNN. Pomáhají si tak navzájem ve chvíli, kdy ani jednomu z nich není nejlépe.

Jak nečekané je toto pouto?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články