Útulek našel pro odloženého pejska nový domov, ten ovšem nehodlal opustit nejlepšího přítele. K řešení situace tak zbyla jediná možnost

Tato fena jménem Lucy byla odložena do útulku už před několika lety. Po nějaké době svitla naděje, že si ji někdo adoptuje, ona ale nechtěla odejít bez svého nejlepšího přítele.

Psi v útulku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ženě jménem Alaina Brinton před několika měsíci zemřel její věrný psí společník. Rozhodla se proto pro dobrý skutek a chtěla si adoptovat psa z útulku, aby mu tak dala novou šanci na šťastný život a láskyplnou péči. Zalíbila se jí fena jménem Lucy, jenže to mělo háček. Lucy odmítala opustit útulek bez svého nejlepšího přítele.

Padla jí do oka v novinách

„Viděla jsem fotku Lucy v místních novinách a prostě jsem se s ní musela jet do útulku seznámit,“ řekla žena deníku The Dodo. „Když jsem tam zavolala, řekli mi, že je aktuálně v pěstounské péči s jiným psem a že by byli rádi, kdybych se mohla seznámit i s tímto jejím kamarádem. Řekla jsem si, že by nebylo na škodu vidět oba,“ dodala.

Nemohla je rozdělit

Když poprvé zahlédla Lucy, ihned se do ní zamilovala. Tato fena trávila v útulku veškerý čas se psem jménem Sully, se kterým tvořila nerozlučnou dvojku. Lucy se o Sullyho navíc starala, jako by to byl její vlastní syn. Alaina věděla, že nemá srdce tyto přátele rozdělit, a proto si musela pečlivě promyslet, co bude dělat dál. Situace ale měla jen jedno řešení.

Jsou neustále spolu

„Stejně jako si kdysi zvykali v útulku na nové prostředí společně, teď společně prozkoumávali nový domov. Musela jsem je adoptovat oba, bylo by srdcervoucí nechat tam Sullyho o samotě,“ vyprávěla Alaina Brinton. Oba pejsci se u ní v domě se zahradou postupně zabydleli a za hezkého počasí trávili celé dny hraním venku na trávníku a pobíháním mezi stromy.

Je za ně vděčná

„Jsou to prostě nejlepší kamarádi. Kdykoliv si sednou vedle sebe, Lucy Sullyho párkrát olízne na čele a on se tváří, jako by ho to strašně potěšilo,“ líčila se smíchem Alaina. Jediná chvíle, kdy jsou tito dva bez sebe, je prý v psím parku, kde chce Sully vždy běhat a Lucy se moc nechce. Alaina je prý moc vděčná, že je nakonec mohla adoptovat oba, a každý den s láskou pozoruje, jak jsou spolu šťastní.

Co byste dělali v takové situaci?

Zdroj: Wanimali
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články