Chlapeček si musel odpykat trest za špatné chování. Nečekal, že mu v tom pomůže jeho čtyřnohý kamarád

Psi jsou pověstní svojí oddaností. V tomto případě nenechal pes svého kamaráda „trpět“ o samotě a jasně mu vyjádřil podporu tím, že po jeho boku strávil celý uložený trest.

chlapec se psem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Chlapcova maminka se na Facebooku podělila o fotografie, které jsou opravdu dojemné. Její tříletý syn se nepohodl se sestrou a za trest si musel jít na chvíli stoupnout do kouta. Věrný pes, který dobře pochopil, o co běží, se rozhodl svého přítele podpořit a stoupl si vedle něho. Dojemné gesto ukazuje, že psi jsou skutečně nejlepšími přáteli člověka. Přátelství se psem může mít na děti až terapeutické účinky, a dokonce mu může pomoci se rychleji vyvíjet. Zvažte to, až po vás bude dítě chtít pejska.

Pejsek nenechal kamaráda trpět samotného

Jillian Smithová, maminka pětiletého Peytona, zveřejnila na svém Facebooku fotografii, která mluví za vše. Když se její tříletý syn nepohodl se starší sestrou, dala mu na výběr, ať si zvolí trest. Buď měl odejít do svého pokoje, nebo se na chvíli postavit ke zdi a přemýšlet o tom, jak se chovat ke svým sourozencům. Peyton zvolil trest u zdi a bez větších protestů si k ní šel stoupnout.

Téměř okamžitě si však vedle něj sedl i jejich rodinný pes, jemuž bylo malého chlapce líto. Doga jménem Dash tak malého Peytona doprovázela celým jeho trestem. Na fotografii je zachyceno, jak má chlapec ruku na její hlavě. Určitě byl rád, že ho pes přišel takto podpořit, protože se mu trest snášel mnohem lépe, než kdyby byl úplně sám.

Pod touto dojemnou fotkou se také rozproudila živá diskuze a lidé se svěřovali se svými vlastními zkušenostmi, které dokazují neuvěřitelnou psí oddanost, loajalitu a kamarádství. Zvláště u malých dětí tak může být pes skutečnou podporou a má hluboký dopad na emocionální, sociální i fyzický vývoj dítěte. Děti, co vyrůstají s milovaným psem, mají oproti ostatním opravdovou výhodu, ačkoliv si to málokdo uvědomuje.

Děti vyrůstající se psy mají výhodu

Jednou z nejpozoruhodnějších věcí na psech je totiž jejich schopnost bezpodmínečně milovat. Dětem tak mohou nabídnout neustálou společnost a poskytují jim zdroj útěchy a emocionální podpory. Psi jsou vždy připraveni naslouchat, dítě neposuzují ani nekritizují. Tato neochvějná loajalita pomáhá dětem budovat si sebeúctu, rozvíjet důvěru a vytváří v nich tolik potřebný pocit bezpečí.

Péče o psa také dětem pomáhá rozvíjet empatii a soucit. Když dítě komunikuje se psem, snaží se ho chápat a reagovat na jeho potřeby, jako je krmení, péče a cvičení. Tím se dítě učí zodpovědnosti a empatii k jiným živým bytostem. Pro děti, které mohou mít problémy s vyjadřováním svých emocí, může pes sloužit jako důvěrník umožňující otevřít se a sdílet své myšlenky a pocity.

chlapec se psem iZdroj fotografie: Freepik

V neposlední řadě je pes také skvělým společníkem při fyzické aktivitě. Té dnešní děti nemají tolik jako dříve. Pravidelné cvičení a venkovní hraní s chlupatým kamarádem podporuje zdravý životní styl, snižuje riziko obezity a s duševní pohodou jde ruku v ruce tím, že uvolňuje endorfiny a snižuje hladinu stresu. Děti navíc takovou aktivitu nepovažují za povinnost, ale je to pro ně zcela přirozené. Chlapec z této fotky tak má skutečně štěstí, že jej životem doprovází tak empatický parťák.

Jak se jmenoval váš pes, kterého jste měli, když jste byli malí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články