Aby zachránil život svému psovi, prodal dokonce i auto. Operace ale byla mnohem dražší

Boj o záchranu svého čtyřnohého mazlíčka muž odmítal vzdát, i když to vypadalo, že byl zahnaný do slepé uličky. Zdravotní stav psa se zhoršoval a čas neúprosně běžel.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pouto mezi člověkem a jeho domácím mazlíčkem bývá velmi pevné. Dokonce tak moc, že se nezřídka potřebám a rozmarům pejska podřizuje chod celé domácnosti. Obzvlášť když ho vychováváte od doby, kdy byl ještě roztomilým štěnětem, kterému jste nedokázali nikdy nic odepřít. Ani spaní v posteli nebo loudění jídla. Přivírali jste oči, i když se vyčůral na koberec. Nejhorší ale je, když se zraní nebo onemocní.

Poprvé si všiml, že pes není ve své kůži

Vyprávět by o tom mohl hudebník Randy Etter. Dostal psa jménem Gemini, když byl ještě malým štěnětem. Vychoval ho sám a během let se stali nejlepšími přáteli. Trávili spolu veškerý volný čas. Jenže pak se něco stalo. Pejsek si hrál s holčičkou Randyho přítelkyně. Neustále vyhazovala svou láhev z ohrádky a Gemini ji vždy dychtivě přinesl. Dobře se oba bavili.

Hudebník lahev pokaždé omyl a vrátil batoleti, které ji vyhodilo, a pes ji aportoval. Randyho bavilo dívat se, jak si ti dva hrají. Jenže večer si poprvé všiml, že Gemini není ve své kůži. „Prostě začal zpomalovat a mně to nepřišlo normální, jen ležel vedle mě a všude mě následoval. Měl jsem pocit, že mě žádá o pomoc,“ vypráví Randy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Operace byla příliš drahá

Obvykle veselý mazlíček byl najednou letargický. Zdálo se, že možná trpí bolestmi. Jakmile začal nekontrolovatelně zvracet, Randy věděl, že je něco špatně, a okamžitě s ním spěchal k veterináři. Vyšetření odhalilo, že pohublý Gemini má ucpané střevo, což ho ohrožuje na životě. Na rentgenu se ukázalo, že pes v nestřeženém okamžiku snědl víčko kojenecké lahve, když si hrál s holčičkou. Randy si toho nevšiml.

Verdikt veterinářů byl neúprosný. Pokud Gemini neprodleně nepodstoupí operaci, nepřežije. Jenže zákrok byl velmi nákladný. V přepočtu vyšel na více než 103 tisíce korun. Tolik peněz hudebník neměl. Za záchranu života svého nejlepšího přítele by dal cokoliv. Ale moc toho neměl. Jedinou hodnotnější věcí, kterou vlastnil, bylo auto. Neváhal ani vteřinu a nabídl ho k prodeji.

Měl pocit, že je v bezvýchodné situaci

Operace byla důležitější. „Neměl jsem peníze na zaplacení operace, ale věděl jsem, co musím udělat. Své auto jsem nabídl k prodeji za cenu o 25 tisíc nižší, než byla jeho hodnota, chtěl jsem ho rychle prodat,“ řekl Randy. Čas totiž neúprosně běžel a stav psa se rychle zhoršoval. Hudebník ale získal jen zhruba polovinu částky, kterou by stála operace. Byl zoufalý. Měl pocit, že je v bezvýchodné situaci.

We are sending Gemini for emergency surgery at the VCA. Initial estimate was $3500 to $6000. Owner sold his car for his…

Zveřejnil(a) SOAR: Street Outreach Animal Response Initiative dne Sobota 13. dubna 2019

Jenže pak se na něj usmálo štěstí. O jeho situaci se dozvěděla nadace na ochranu zvířat. Sdílela jeho příběh na sociálních sítích. Jako zázrakem najednou začali cizí lidé přispívat na záchranu nemocného psa. Nikdo z dárců Randyho ani Geminiho neznal, přesto se podařilo vybrat dost peněz na operaci. Při té psovi chirurgové odstranili ze střev rozkousané víčko a ponožku. Gemini se po operaci dobře zotavil.

Co říkáte na solidaritu, kterou cizí lidé projevili?

Zdroj: MiaFm
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu
Události247.cz
Události247.cz
Google upozornil na aplikaci iRecord, která dokáže odposlouchávat zařízení. Lide by si prý měli smazat
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů