Při hlídání vnoučat uklidila celý synův byt. „Netušila jsem ale, že tím snachu vytočím doběla,“ nechápe babička Jana

Žena si myslela, že když synovi a snaše uklidí dům, tak jim tím pomůže. Ve skutečnosti to ale vyvolalo šílenou hádku, která má nepříjemnou dohru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztahy mezi rodiči a již dospělými dětmi, kteří mají svou vlastní rodinu, mohou být někdy velmi vypjaté. Často jsou za tím snachy a tchyně, které mají rozdílné pohledy na výchovu, vaření a starost o domácnost. I když to mohou babičky myslet dobře, místo vděku se jim dostane jen výčitek a nadávek. Takovou situaci zažila i paní Jana, která ji popsala v dopise zaslaném do naší redakce.

Byla šťastná, že může vnučku hlídat

Paní Jana V. má jediného syna, který je již dospělý. Když jí a svému otci přivedl představit Andreu, oba byli velmi nadšení. Již od začátku si vytvořili hezký vztah, který takto i udržovali. „Když nám mladí oznámili, že čekají miminko, skákala jsem radostí,“ vzpomíná v odpise paní Jana V. Byla již v důchodu, a tak se těšila, jak bude hlídat děti a pomáhat synovi i jeho ženě. Když se narodila dvojčátka, byla paní Jana snaše i synovi nápomocná. Často jim něco dobrého uvařila, aby se tím Andrea nemusela zatěžovat.

Brávala miminka do kočárku na procházky, takže si její snacha mohla odpočinout, uklidit nebo dospat probdělou noc. Všem tento systém vyhovoval, nikdo si na nic nestěžoval, a tak vládla spokojenost na všech stranách. Cítila jsem se užitečná a svá vnoučátka jsem z celého srdce milovala, ráda jsem je hlídala,“ popisuje své pocity paní Jana V. Nebyla tedy jako babička, která svá vnoučata odmítala hlídat.

Chtěla jim pomoci, ale mělo to opačný efekt

Jednoho dne jí syn zavolal, zda by mohla přijít pohlídat na pár hodin děťátka. Babička samozřejmě s radostí souhlasila a okamžitě se k nim vydala. Již při příchodu si všimla nepořádku, který v domě byl. Nechtěla však nic říkat, a tak si od snachy jen vyslechla pokyny ohledně krmení a vnoučátka převzala. Nakrmila je, uložila do postýlky a zpívala jim ukolébavku, aby holčičky usnuly. Věděla, že budou minimálně hodinu a půl spinkat. A tak se pustila do úklidu bytu, aby tak synovi a snaše pomohla. To však netušila, co tím způsobí.

„Když přišel syn s manželkou domů a ona viděla, že je uklizeno, začala na mě křičet, co si to dovoluju a proč se jim takto pletu do života,“ popisuje v dopise hrůznou scénu paní Jana V. Přestože se její syn snažil situaci uklidnit, Andrea vyváděla jako smyslů zbavená a svou tchyni vyhodila z bytu. Od té doby se jí neozvala a co se týká hlídání vnoučat, to už se téměř nekoná. „Když chtějí pohlídat, domlouvá to jen syn, snacha se mnou prý nechce mít nic společného,“ zoufá si čtenářka. „Opravdu jsem to tak přehnala?“ končí svůj dopis paní Jana V. touto otázkou.

Co si o celé situaci myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články