Kdo byl tajnou láskou Hany Zagorové? „Chtěla jsem kráčet po jeho boku,“ přiznala své city

Včera odešla do hudebního nebe jedna z nejznámějších českých zpěvaček. Možná jste o ní ale nevěděli, kdo byl její tajnou láskou.

i Zdroj fotografie: Show Jana Krause, FTV Prima / Creative Commons / CC BY
                   

Včera dopoledne se na internetu objevily první zprávy o tom, že zemřela asi nejslavnější česká zpěvačka Hana Zagorová. Její největší hity, jako je například „Duhová víla“, „Můj čas“ nebo „Bludička Julie“ zná snad naprosto každý. Proto není divu, že tato zpráva zasáhla celé Česko. Věděli jste ale, kdo byl zpěvaččinou velkou a tajnou láskou?

Od mala milovala potlesk

Když byla Hana Zagorová malá, snila o tom, že jednoho dne bude slavnou akrobatkou. Hodně cvičila, a proto se i v nízkém věku dostala na pódium. A jakmile poprvé pocítila, jaké to je, když jí lidé tleskají, naprosto se do toho zamilovala. Od té doby chtěla dělat něco, co se lidem bude líbit a díky čemu jí budou tleskat. Ještě na škole začala chodit do dramatického kroužku, kde většinou hrála princezny a sladké holčičky.

Tajná láska z dramatického kroužku

V tu chvíli si už byla jistá, že divadlo a celkově herectví je to, co chce celý život dělat a čemu se bude věnovat. Ale jediný důvod nebyl ten, že ji to bavilo. Dramatický kroužek si zamilovala i proto, že do něj chodila její platonická láska, chlapec, kterého velmi obdivovala. Tento mladík měl v plánu jít na Janáčkovu akademii, a z toho důvodu se stejně rozhodla právě i Hana Zagorová.

Proč herectví nevyšlo

Jenže osud chtěl, aby se zpěvačka vydala úplně jiným směrem. Všichni o ní říkali, že jako herečka má velkou šanci prorazit. A i ona sama se právě herectvím chtěla živit. Jenže bohužel vážně onemocněla, a kvůli tomu musela na celý rok přerušit školu. Doma začala čím dál více zpívat, chtěla tedy nakonec nějak spojit herectví a zpěv. Toužila po tom účinkovat v nějakém muzikálu, to by pro ni mohlo být to pravé. Muzikál si ji ale našel až o 25 let později.

Láska pro ni znamenala všechno

Hana Zagorová jednou řekla, že láska je vlastně všechno, na co se podíváte. Podle ní musí člověk všechno, co dělá, dělat s láskou. Ať už jde o úklid, vaření nebo stěhování nábytku. Život bez lásky by podle ní neměl vůbec žádný smysl. I z toho důvodu svoje album z roku 2016 pojmenovala „O Lásce“. A toto album bylo a dodnes je velmi oblíbené.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Hana Zagorová (@hanazagorova_official)

V životě Hany Zagorové bylo více lásek, ale tou osudovou byl právě zpěvák Štefan Margita, kterého poznala, když jí bylo 46 let. I přes to, že mezi nimi byl větší věkový rozdíl, neměl jejich vztah ani chybičku. Dalo by se říct, že byli snovým párem. A kdykoliv se někde objevili, bylo vidět, že je jejich láska skutečná a že si jeden druhého velmi váží. Hana Zagorová byla milována nejen veřejností, ale i v soukromí.

Kterou píseň od Hany Zagorové jste měli nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kouzlo rybího tuku: Kromě jiného zvětšuje prsa a snižuje riziko srdečních onemocnění. Má vliv i na oči a motoriku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat