Začala sbírat účtenky, aby je mohla ukázat dceři, až vyroste. Chce ji tak učit finanční gramotnost

Britská bloggerka přišla s nápadem, jak naučit děti vážit si peněz, jak s nimi pracovat a do budoucna více šetřit.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Finančně gramotný by měl být každý člověk. Jedná se o schopnost porozumět financím a vědět, jak s nimi zacházet v různých životních situacích. Pokud někdo utrácí více než vydělá, nebo si vypůjčí peníze, které pak nemá jak splácet, je, dá se říct, finančně negramotný. Takovéto situace přivádějí člověka do problémů, jež se velmi obtížně řeší. Tato neznalost může mít velmi tvrdé důsledky. Naopak člověk, který se v práci a hospodaření s financemi orientuje, může své peníze velmi dobře zhodnotit. Je proto důležité, aby se již děti učily hodnotě peněz a práci s nimi.

Žena přišla se zajímavým nápadem 

Charlotte Burnsová ze Swansea v jižním Walesu je bloggerka a maminka na rodičovské dovolené se svou malou dcerkou Tilly. Rozhodla se založit svůj vlastní blog, aby se mohla s uživateli na internetu dělit o triky, jak rozumně utrácet peníze. Radí jim, jak hospodařit s domácím rozpočtem, aby tak mohli dobře a důstojně žít. Přestože vždy zdůrazňuje, že nemá žádné finanční vzdělání, její fanoušci ji obdivují a inspirují se jejími radami. Nyní přišla s šokujícím nápadem, jak své dítě naučit respektu k penězům a vynalézavosti ve financích.

Jak sama uvedla, je velmi důležité, aby se již děti od útlého věku učili tomu, jakou mají peníze hodnotu a jak s nimi správně hospodařit. Přestože je tedy její dcera ještě velmi malá, bloggerka v jejím učení nezahálí. Nedávno vysvětlila, že již provedla první kroky vzdělávacího plánu pro Tilly, který nazvala „strategie příjmu“. Začala pro ni sbírat všechny účtenky z nákupů, jež provedla.

Jedná se o velmi jednoduchou metodu

Chce totiž veškeré nasbírané paragony z pokladen ukázat své dceři a upozornit ji, že každá maličkost stojí hodně peněz a sama z nebe určitě nespadne. To má Tilly pomoci ušetřit, a utrácet tak v budoucnu peníze moudře a zbytečně nerozhazovat a nekupovat hlouposti. „Je to velmi jednoduchá metoda. Takže pokaždé, když si něco koupíte, nechejte své děti, aby viděly, že za to platíte kartou nebo v hotovosti. Poté jim dejte účtenku, aby věděly, co kolik stálo. Proberte to s nimi, mluvte o tom společně,“ říká Charlotte.

Holčička s penězi iZdroj fotografie: Depositphotos

Bloggerka věří, že dělat moudrá finanční rozhodnutí již od útlého věku, se v budoucnu vyplatí. I když se to může zdát nudné a časově náročné, je třeba to zkusit. A pokud člověk nemá plán, ušetřit peníze je téměř nemožné. Charlotte už před časem vysvětlila, že své dceři dá také kapesné a zbytek jí bude odkládat a spořit. Díky této metodě může batole podle jejích odhadů počítat s milionem liber (přes 26 milionů korun) ještě před důchodem, než dosáhne šedesáti let.

Co si myslíte o této metodě?

Zdroj: O2
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla