Fena huskyho zachránila umírající toulavé koťátko z ulice. Při pohledu na jejich nerozlučné přátelství roztává srdce

Majitelka neziskového útulku pro koťata našla na ulici podvyživené kotě. Myslela si, že nepřežije noc, ale zachránil ho její sibiřský husky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přátelství mezi fenkou sibiřského huskyho Lilo a toulavým kotětem Rosie začalo před 7 lety. Rosie byla ještě malé kotě a Lilo jí zachránila život. Úzké pouto mezi nimi od té doby přetrvává. Rosie byly necelé tři týdny, když ji Thi Bui, majitelka neziskového útulku pro kočky, našla nemocnou a podvyživenou v ulicích San Jose v Kalifornii, nedaleko od útulku. Kotě bylo v hrozném stavu a Thi si vůbec nebyla jistá, zda přežije následující noc.

Kotě nejprve nejevilo o nic zájem

„První noc téměř nepřežila, i když byla pod neustálým dohledem. Rosie byla roztomilá, ale letargická a bezmocná,“ napsala Thi na svůj Instagram. Malou Rosie seznámila s jedním ze svých psů. Lilo, fenka sibiřského huskyho, sice neměla žádná štěňata, ale pro roli matky se dokonale hodila. Jakmile se seznámili, začala se Lilo o Rosie starat, jako by Rosie byla její štěně. Fena bývala docela nepřátelská, a tak všechny překvapilo, jak skvěle Rosie přijala.

Z kotěte a feny se stala nerozlučná dvojice

Thi bylo brzy jasné, že si Rosie bude muset adoptovat. Nechtěla přerušit pouto mezi ní a Lilo. Za posledních 7 let se osobnost Rosie hodně vyvinula, podle Thi je z ní drzé, zvídavé a inteligentní kotě. Okamžitě signalizuje tlapkou nebo kousnutím, pokud se jí něco nelíbí. Rosie je nerada sama, vždy potřebuje být s Lilo, a tak má Thi dny volné pro práci. „Vytvořili si spolu zvláštní dorozumívací jazyk, kterému nerozumí ani ostatní naše zvířata,” smála se Thi.

Tráví spolu každou minutu

„Rádi si spolu zdřímnou, hrají si, chodí na túry a užívají si společně venkovní dobrodružství, jako je turistika, jízda na kajaku, veslování nebo jízda autem, zatímco vystrkují hlavu z okna,“ napsala Thi na svém Instagramu. Sdílí zde fotky z jejich života a vtipné momentky svých čtyřnohých miláčků. Na účtu má už téměř půl milionu fanoušků, kterým přijde vztah Lilo a Rosie roztomilý. Thi ale varuje, že plemeno husky je někdy divoké, a ne vždy je z něj ideální společník pro kočky, proto by si lidé měli dávat pozor.

Jaký máte názor na soužití psů a koček v jedné domácnosti?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?