Gottova dcera Dominika slaví úspěch: S manželem se jim podařilo získat finanční podporu od Finska

Dominice Gottové, která už mnoho let žije s manželem v Helsinkách, se nyní blýská na lepší časy. Páru se totiž podařilo získat finské státní dotace.

Dominika Gottová u stolu i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Dominika Gottová, která za rok oslaví 50. narozeniny, žije v hlavním městě Finska už více než 20 let. Za finským hudebníkem Timo Tolkkim se do Helsinek přestěhovala, když jí bylo 28, a našla si zde nový domov. Dlouho měli finanční potíže, nyní se ale věci obracejí k lepšímu. Dosáhli totiž na štědrou státní podporu přímo od Finska.

Zkoušeli štěstí v Česku

Nejstarší dceru Karla Gotta dlouho sužovaly potíže s penězi a nevyhnuly se jí ani v Helsinkách během soužití s manželem. Před třemi lety se dokonce rozhodli vrátit zpět do České republiky s nadějí, že se situace zlepší, ale nestalo se tak. Proto se po roce života u nás zase vrátili zpět. Timo si před lety založil firmu, přes kterou spravuje hudební aktivity, nyní má díky ní pár naději.

Státní příspěvky pro umělce

„Ta firma je vlastně Timovým managementem, který řeší věci ohledně jeho koncertování a desek – a také produkci a mixáže. Víte, Timo si jako umělec bez zastoupení musel všechno hradit sám. Letenky na vystoupení, ubytování. Takhle, když je angažovaný pod firmou, dosáhne na státní příspěvky pro umělce,“ řekla Dominika Gottová pro deník Aha!

Vše se tím zlepšilo

Teď to vypadá, že státní podpora postaví pár zpět na vlastní nohy. Dominika Gottová už v minulosti využívala finskou sociální podporu, která ale zřejmě není dost vysoká na to, aby se z ní dalo pohodlně vyžít. Proto se snažila hledat práci všude možně, chvíli to vypadalo, že z ní bude členka ostrahy v bezpečnostní agentuře.

Dominika Gottová iZdroj fotografie: Nextfoto

Zmařila to tragédie

Pro deník Extra Dominika Gottová také objasnila, proč z plánu nakonec sešlo. „Firmu Securitas, u které zaměstnávají lidi jako ostrahu, teď šetří kvůli smrti 35leté ženy při zásahu, který proti ní vedli. Do takových konfliktů se rozhodně nechci dostat. Hrůza,“ okomentovala to. Nyní manželé doufají, že se Timova firma ještě více rozjede a přísun peněz do jejich domácnosti bude konečně stabilní.

Co z hudební produkce manžela Dominiky Gottové znáte?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články