Dítě se dusilo v matčině náručí a najednou přestalo dýchat. Volání o pomoc zaslechli až kolemjdoucí hasiči

Dítě se nečekaně začalo dusit v matčině náruči a chvíli poté přestalo dokonce dýchat. Pohotové jednání hasičů, kteří byli naštěstí nablízku, miminku zachránilo život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tato nečekaná situace mohla skončit velice tragicky. Dítě se nejdříve začalo dusit, matka byla sice přímo u něj, ale pomoci mu nedokázala. Když v to chvíli miminko přestalo dýchat. To už bylo na ženu až příliš. V panice vyběhla ven a začala volat zběsile o pomoc. Naštěstí ji slyšeli hasiči, co byli opodál a rychle matce s dítětem pomohli. I přes obrazovku je z videa, které zachycuje celou situaci, cítit nervozita a obavy, které vířily vzduchem.

Dítě se z ničeho nic začalo dusit

K tomuto incidentu došlo jednou v pondělí ráno v Gdaňsku. Když se matka s malým teprve 11týdenní synem probudila, neměla tušení, co za dobrodružství, adrenalin a hrůzu ji ten den čeká. V prvních chvílích se zdálo, že ráno bude jako každé jiné. Žena si už za tu dobu stihla zvyknout, že všechno se točí kolem dítěte a že je nynější největší prioritou. Když najednou začala mít pocit, že něco není v pořádku.

iZdroj fotografie: Pexels

Spíše tedy, že je něco opravdu v nepořádku s jejím synem. Nejdříve zaslechla totiž jen lehké pokašlávání, ovšem o pár momentů později to začalo spíše znít, jakože se dítě dusí. Paní Giulia, novopečená maminka, absolvovala kurz záchrany a první pomoci dítěti. Tudíž své znalosti okamžitě začala prakticky uplatňovat. Věděla, že sanitka či záchranná služba by prostě nedokázaly přijet včas a beztak by na to byla sama.

Matka se bála, že tohle bude synův konec

Bohužel postupy, které měla naučené však vůbec nezabíraly. Vzpomněla si ale, že velice blízko u jejího domu v ulici stojí hasičská stanice. Okamžitě vyběhla i s dítětem pouze v pantoflích a pyžamu. Začala rychle volat o pomoc. I ti, pro které bylo její vzezření nejdříve k popukání, se nakonec seběhli, zda nemůžou taky pomoct. Matka byla s nervy úplně v koncích.

iZdroj obrázku: Pixabay

Byla si totiž až příliš vědoma toho, že pokud dítě nezachrání tito hasiči, tak už nikdo. Na přivolání záchranné služby už bylo v této chvíli příliš pozdě. Poslední chlapcovou nadějí bylo těchto pár hasičů. Když jim matka dítě předala, okamžitě začali jednat. Během vteřiny se shromáždili kolem chlapce i s prostředky pro první pomoc. I v této velice stresové situaci zachovali všichni chladnou hlavu a nezačali nijak panikařit.

Převoz do nemocnice a příčina dušení

I když si hasiči vzali dítě do rukou, tak matku stále ještě nervozita zdaleka neopouštěla. Chodila kolem nich neklidnou chůzí a bála se toho nejhoršího, jelikož její dítě už desítky sekund nedýchalo. Riziko nevratných poškození nejen mozku se každým momentem zvyšovalo. Když se najednou stal zázrak. Za tohle žena hasiči bude navždycky zavázána.

Díky včasné pomoci se podařilo dítěti obnovit dýchání a tedy všechny životní funkce. Okamžitě bylo i s matkou převezeno do nemocnice, kde se naštěstí však prokázalo, že je naprosto v pořádku a nebude mít žádné zdravotní následky. Příčina, proč se chlapec z ničeho nic začal dusit, zůstává neznámá. Jen díky tomu, že hasiči zachovali klidnou, nezpanikařili a poskytli matce se synem pohotovou pomoc, tak byli schopni dítěti zachránit život.

Co říkáte na tento emocionální příběh?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články