Dezorientovaná stařenka bez bot se toulala ulicí. Skutek náhodné kolemjdoucí chytne za srdce

Že ještě dobro v lidech zcela nevymizelo, prozrazuje i příběh, který se odehrál v Jižní Koreji. Tam totiž mladá žena nezůstala lhostejná, když viděla ženu v nesnázích.

i Zdroj fotografie: ŠJů (cs:ŠJů)/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

V dnešní době vše nasvědčuje tomu, že se lidé zajímají především o svůj vlastní prospěch a na druhých jim příliš nezáleží. Proto je tak povzbudivé, když se opak stane pravdou a projeví se laskavost. Podle webu TGH existuje v dnešní době jen velmi málo mladých lidí, kteří ke starším nejsou bezohlední, ale naopak se odváží pomoci, když je potřeba. Příběh stařenky tak mohl mít zcela odlišný konec. Kéž by lidé byli více ohleduplní a všímaví ke svému okolí a připravení udělat dobrý skutek.

Muže předběhla mladá dívka

Tatínek dvou dětí se právě chystal odvézt je do školy, když si všiml na ulici staré ženy, která vypadala dezorientovaně a v obzvlášť zuboženém stavu. Její nohy byly bosé, kalhoty špinavé a nejspíš i pomočené. Svým dětem řekl, že se hned vrátí, ale než se ke stařence sám dostal, předběhla jej mladá dívka. Ta ženu odvedla do bezpečí a během chvilky si zula vlastní boty, aby jí je mohla nabídnout. Zachovala se jako anděl, když se rozhodla pomoci, podobně jako žena starající se o těžce nemocná miminka, o níž jsme již dříve na DámskémDeníku psali.

Stará žena byla opravdu ve špatném stavu

Mladá dívka napřed ženu pozorovala z nedaleké kavárny, kde pracovala jako baristka. Z jejího chování usoudila, že vše není v pořádku, a rozhodla se jí pomoci. Během pár okamžiků, které s ní strávila, zjistila, že stařenka nejspíš trpí demencí, byla dezorientovaná, dehydratovaná a opravdu velmi zmatená. Kromě toho jí hrozilo velké nebezpečí, že ji na rušné ulici srazí auto nebo si své bosé nohy poraní.

Důchodkyně iZdroj fotografie: Pixabay
Starou a dezorientovanou ženu zachránila pohotová reakce mladé dívky

Celou událost natočil na mobil

Mladý muž, který chtěl staré ženě taktéž pomoci, se nakonec rozhodl vše natočit na svůj mobilní telefon. Pomocí videozáznamu pak nebylo těžké hrdinku dne vypátrat. Podobně jako v případě dívky, o níž psal zahraniční internetový portál SisaMagazine. Ani její ohleduplný čin tak nezůstal bez povšimnutí. Videa si všimla i místní policie, která se rozhodla její čin odměnit.

Za své pohotové a dobrosrdečné jednání dívka dostala vyznamenání jménem celého policejního oddělení, kteří tím nejen uznali její činy za hodné obdivu, ale snad i navedli ostatní občany, aby se příště v podobných situacích zachovali obdobně. Dobrý skutek přitom často nic nestojí, jak potvrzuje i naše čtenářka Sylvie L. z Dobříše: „Někdy stačí se na někoho usmát, podržet dveře nebo pomoci s taškou do schodů. Je toho tolik, co může člověk pro druhé udělat, aniž by ho to stálo něco víc než jen trochu času.“

Jak byste se zachovali na místě mladé dívky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články