„Stydím se za svou babičku, dělá ze sebe dítě,“ říká mladá žena

Slečna Adéla se svěřila se svými pocity, které nyní zažívá. Její babička totiž zdivočela a chová se jako malé dítě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí si nechce ve stáří připustit, že má již tolik let. Především ženy se snaží vypadat a působit mladě. To je samozřejmě v pořádku, avšak když někdo začne překračovat hranice dobrého vkusu, je třeba na to daného člověka upozornit. Ne všichni ale takovou radu přijmou a vezmou si ji k srdci. A právě to je i případ babičky slečny Adély, která se nám svěřila s trápením, jež nyní se svou příbuznou zažívá.

Všichni měli o babičku strach

Slečna Adéla Janků, která pracuje jako knihovnice, byla již od dětství úzce spjata se svou babičkou Olgou. Právě ona v ní totiž vzbudila lásku ke knihám a hudbě. Dostala od ní svá první alba a ráda poslouchala, když jí její babi vyprávěla o svém vystupování s rockovou kapelou. Společně také luštily křížovky a učily se anglicky. „Při rodinných akcích jsme hráli divadelní představení, recitovali básně, tančili a zpívali. Bylo to tak výjimečné, že bych v budoucnu přesně takové dětství chtěla i pro své děti a vnoučata,“ svěřuje se v dopise mladá dívka.

Před několik lety však nastala velká změna. Babička s dědou byli nuceni zavřít svůj obchod a odstěhovat se do Německa, kde se museli postarat o dědečkovu maminku. Odloučení od milované babičky bylo pro Adélu těžké a jejich kontakt byl omezen pouze na telefonáty. Po roce však paní Olga přestala komunikovat a rodina proto začala panikařit. Když už chtěli volat dědovi, co se děje, někdo jim zaklepal na dveře.

Přijela puberťačka, a ne babička

Tam stála paní Olga, která vypadala jako žena uvolněné morálky. Měla na sobě upnuté barevné minišaty, boty na vysokém podpatku a nějaké divné náramky. Adéla byla zvyklá na to, že její babička byla trošku extravagantní a milovala barvy, ale tohle už bylo silně přes čáru. Babi dělala, jako by se nic nestalo, objala všechny členy rodiny a každému dala dárek. Své dceři a vnučce přivezla tanga, zeťákovi růžovou kravatu.

Seniorka dostává dárek iZdroj fotografie: Depositphotos

Poté jim vyprávěla, že poznala nové přátele, kteří jí ukázali mnohem lepší život než jen sedět doma a starat se o starou tchyni. Dědeček se styděl, a tak se nesvěřil, že jej jeho žena opustila, aby si mohla ve svých sedmdesáti letech užívat života. Vrátila se tedy zpět do České republiky, začala pracovat jako účetní a hrát ve svatební kapele. Ve svém volném čase obrážela bary a diskotéky.

Chtěla jí domluvit, ale bylo to zbytečné

Když ji Adéla jednoho večera viděla v nočním podniku, kde zrovna tancovala a zpívala na stole ve společnosti mladých mužů, nemohla uvěřit svým očím. Korunu tomu stará dáma dodala tím, že začala na celý bar křičet, ať se všichni seznámí s její krásnou vnučkou, která ještě neměla přítele. Něco podobného provedla i bratranci Adély, když ho potkala na diskotéce. Udělala mu parádní ostudu tím, že přemlouvala všechny přítomné slečny, aby s ním šly na rande. To už byl jasný signál, že si musí Adéla se svou babičkou promluvit.

párty iZdroj fotografie: Depositphotos

Sešla se s ní tedy na neutrální půdě, aby jí domluvila. Řekla jí, že je trapné, jak se chová, a že by si měla uvědomit, kolik jí je let. Při společném rozhovoru se dozvěděla, že paní Olga svého muže stále miluje, ale chce si užívat života. Své intelektuální dny již má za sebou, a tak je nyní čas si hrát. Když si Adéla svou babičku vyslechla, pochopila, proč se chová jako malé dítě. V tu chvíli se rozhodla vzdát jakékoli poučování a uznala, že Olze takový styl prostě sluší a bylo by těžké ji změnit.

„Stále se mi nelíbí její image, ale co můžu dělat? Pořád doufám, že se babička jen „vyblbne“, začne se chovat normálně na svůj věk a vrátí se zpět k dědečkovi. Oba se trápí, když nejsou spolu, ale ona je prostě tvrdohlavá. Přátelé mi takovou cool babičku závidí, ale já se za ni stydím. Je mi líto dědy, oba je mám moc ráda, ale nemám právo jí cokoli nakazovat. Je dospělá a je to její život. Musím jen doufat, že dostane rozum,“ uzavírá svůj dopis slečna Adéla.

Co říkáte na babiččino chování?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články