Otec vědomě opil svou dceru. Ona mu za to zpětně děkuje, i když to v tu dobu nechápala

Každý rodič chce své dítě co nejvíce chránit. To byl důvod, proč vzal otec svou dceru do různých barů, kde ji pořádně opil. Od té doby mu za to byla dívka vděčná.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Být rodičem je velká zodpovědnost. Většina z nich se snaží své děti vychovat tak, aby byli připraveni na svůj budoucí život. Tato role ale skrývá i obrovský strach o své potomky. Jakmile se lidé stanou rodiči, již se nebojí sami o sebe, ale o své děti. Velké obavy zažívají především otcové dcer, které jsou zranitelnější a častějšími oběťmi násilí a různých trestných činů.

Reiko popisuje svůj příběh

Proto když japonská dívka dosáhla plnoletosti, nabídl jí její otec společnou návštěvu hospod a barů s tím, že budou pít tolik, kolik jen ona sama bude chtít. Mladá Reiko byla zprvu zaražená, ale jelikož se těšila, že stráví se svým tátou nějaký čas, souhlasila. To ale ještě nevěděla, co ji čeká. Po delším čase se redaktorům svěřila, co ten večer zažila a co vlastně měl její otec celou dobu v plánu.

„Byla jsem tvrdohlavá holka, taková rebelka, co dělá spoustu špatných věcí a hloupostí. Když jsem nabyla plnoletosti a mohla jsem konečně legálně pít alkohol, řekl mi jednoho dne můj táta: ‚Hele, Reiko, pojďme spolu pít. Vezmu tě, kam jen budeš chtít, a budeš moct pít, co budeš chtít. Bude to super.‘ Zpočátku jsem váhala, protože jsem si říkala, že je trapné jít s tátou, ale zajímalo mě, jaký je noční život, tak jsem souhlasila.“

„Šli jsme tedy s otcem do města. Slíbil mi, že mi koupí jakékoli pití, a to také udělal. Řekl, ať piju tolik, kolik chci, a nemusím se bát, že bych se nedostala domů. Že je tato noc jen naše, takže můžeme jít na jakákoli místa. Bylo mi divné, že zrovna on mě povzbuzuje a nabádá k pití, ale jako správná rebelka jsem se rozhodla tuto příležitost naplno využít.“

iZdroj fotografie: Pexels

Alkohol tekl proudem

„Nejprve jsme šli do restaurace, kde se specializovali na grilovaná jídla. Tady jsme se najedli, něco vypili a pokračovali dále. Druhou zastávkou byl noční klub. V tomto podniku jsme vypili spoustu drinků. Třetí v pořadí byl sushi bar. Šéfkuchař byl velmi milý, ale cítila jsem z něj náznak žárlivosti, když jsme si s tátou povídali. Asi si myslel, že jsme pár. Dělalo mi to moc dobře a celá ta situace mě velice bavila. Večer zatím vypadal báječně, uvolnila jsem se a otec mě stále nabádal k jídlu a pití.

„Následně jsme navštívili místní hospodu. Nepamatuji si přesně, co se tam dělo, ani co jsem jedla a pila. Vlastně si ani nevybavím, o čem jsme si povídali. Páté stanoviště byl obyčejný bufet. Z tohoto podniku si už ale nepamatuju vůbec nic, protože se mi najednou udělalo špatně a upadla jsem na pult. Otec tedy zavolal taxi a jeli jsme domů. Vím jen, že jsem se na chvíli probrala z bezvědomí a tátovi se omlouvala, že jsem opilá. Ten mi jen řekl, že je vše v pořádku, ať jdu spát.“

Ranní probuzení

Když se dívka druhý den ráno probudila, cítila se opravdu hrozně. Bylo jí neuvěřitelně zle. Netrápila ji však jen kocovina, ale především pomyšlení, že ji v takovém opilém stavu viděl její tatínek. Cítila se trapně a měla strach se mu podívat do očí. Ale jakmile vešla do obývacího pokoje, zjistila, že je otec už pryč. Matka jí jen předala od něj vzkaz.

iZdroj fotografie: Pexels

Koukla se na něj a četla: „Milá Reiko, včerejší večer byl velmi zábavný. Příště bychom mohli jít znovu. Pamatuješ si, kolik jsi toho vypila? Byly to dvě piva a pět alko koktejlů. Zapamatuj si, že tohle je tvůj limit. Takže od této chvíle, pokud půjdeš s přáteli pít, pij jen do tohoto limitu. Na světě je totiž mnoho špatných lidí, kteří by mohli tvé opilosti využít. Nemohu být stále po tvém boku, abych tě chránil. Proto jsem tě včera nutil pít, abych zjistil, jaká je tvá míra, kterou nesmíš překročit. Vím, že to zvládneš. Mám tě rád, táta.“

Užitečná lekce

Maminka poté dceři řekla, že dlouho přemýšleli, jak ji přimět, aby tolik nepila. Hlavně aby vždy věděla, kdy je ten správný čas přestat. Rozhodli se tedy, že ji otec vezme na večerní pijáckou akci. Reiko byla otci opravdu vděčná a moc mu za tuto lekci děkovala. Ukázal jí její hranici a od té doby nikdy neměla problém s alkoholem.

iZdroj fotografie: Pexels

Teď, po mnoha letech, už její otec není takový pohodový muž, který ji vzal do města na drink. Nyní je z něj starý člověk, ale jen díky němu je Reiko tím, kým je. Slovy nedokáže vyjádřit, jak moc je mu za to vděčná. A je si jistá, že až budou její děti v takovém věku, udělí jim tutéž lekci.

Co říkáte na otcovu lekci?

Zdroj: TudásFája
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články