5letý chlapec při hře zůstal uvězněný v podvozku vlakové soupravy. Ujel 100 kilometrů, než si ho někdo všiml

Neobvyklého dění u podvozku jedoucí soupravy si všiml na jedné ze zastávek výhybkář. Přednosta na následující stanici potvrdil, že tam skutečně uvízlo malé dítě.

vlak i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Od děsivé tragédie dělil pětiletého indického chlapce jen malý kousek. Když si hrál na nádraží, vlezl do prostoru podvozku nákladního vlaku. Nepočítal s tím, že se souprava dá do pohybu. Vlak urazil asi sto kilometrů, než si drážní pracovníci na jedné ze stanic, kudy vlak projížděl, všimli něčeho podezřelého. Na další zastávce soupravu neplánovaně zastavili. Jakmile se ukázalo, že v podvozku bylo schované dítě, všichni zůstali jako opaření.

Vlaková souprava se dala do pohybu

Nebezpečný incident odstartovala podle webu TheTimesofIndia nevinná hra malého caparta na vlakovém nádraží v severoindickém městě Lakhnaú. Chlapeček, kterého opustila matka, nemá snadný život. Žije jenom s otcem, který žebrá na ulici. Jednu z mála příležitostí, jak se jeho syn může rozptýlit, skýtá vlaková stanice Alamnagar. Právě tam se dítě vydalo za zábavou i 20. dubna.

chlapec vlak čekání

Otec opustil svého syna ve vlaku se slovy, že jde koupit mléko. Do konce života už ho nikdy nespatřil

Hrálo si na kolejích a prohlíželo si vlaky. Napadlo ho prozkoumat také podvozek jednoho z nich. Nevšimlo si zřejmě, že se souprava chystá k odjezdu. Pětiletý chlapec musel být pořádně vyděšený, když se z ničeho nic dala s kvílením do pohybu a on zůstal uvězněný v prostoru podvozku. Nákladní vlak měl navíc před sebou dlouhou cestu s minimem zastávek.

Vytáhli ho až po sto kilometrech

Neobvyklé věci v prostoru podvozku si všiml až po sto kilometrech výhybkář na nádraží ve městě Masit. Domníval se, že tam viděl dítě, a okamžitě zavolal na následující stanici v Karna. Jeho děsivé podezření tamní přednosta potvrdil. Na další zastávce ve městě Hardoi byl vlak neplánovaně zastaven. „Byli jsme v pohotovosti. Čekali jsme na nádraží, až vlak přijede, abychom případně dítě zachránili,“ cituje inspektora drážních záchranářů Sanjeeva Kumara web Newsflare.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pod podvozkem nakonec opravdu našli malého chlapce a vytáhli ho ven. Po dlouhé a strastiplné cestě byl podle záchranářů vyčerpaný, dehydrovaný a viditelně otřesený. Naštěstí se ale ukázalo, že nemá žádná vážnější zranění. „Vypadal traumatizovaně. Poskytli jsme mu jídlo, vodu a upozornili jsme příslušné úřady, které vypátraly chlapcova otce,“ dodal Kumar s tím, že následně byl syn opět předán otci.

Co si myslíte o děsivém incidentu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články