10letý chlapec přivedl na svět svého bratra poté, co jeho matka začala doma nečekaně rodit. Zvládl to na jedničku

Když šla žena jménem Ashley to ráno na toaletu, nečekala, že si už za pár hodin bude moci pochovat své miminko. Porodila totiž rovnou doma za pomoci svého 10letého syna.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jen málo dětí může říct, že bylo přítomno u porodu svého sourozence, ale ještě míň je těch, kteří svému sourozenci vlastníma rukama pomohli na svět. „Byla to nejděsivější věc, kterou jsem zažila,“ vypráví matka, jejíž desetiletý syn jménem Jason velmi statečně pomohl při nečekaném porodu. Ashley s jejími (teď už) třemi dětmi žije se svým snoubencem v americkém státě Louisiana. Když se jedno páteční ráno probudila, rozhodně nečekala, že zrovna toho dne doma porodí.

Ranní překvapení

Když se toho rána matka už dvou dětí vzbudila, její snoubenec už byl v práci. „Bylo to ještě příliš brzy. Nevěděla jsem, že ten den porodím,“ vypráví žena jménem Ashley. Když ale přišly silné kontrakce, zpozorněla jsem,“ dodává. „Šla jsem na záchod a praskla mi plodová voda,“ popisuje matka situaci. „Myslela jsem, že je ještě čas, ale dítěti už trčely nohy. Tohle jsem rozhodně nečekala,“ dodává.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ashly Moreau

Volala tedy na svého desetiletého syna. „Myslela jsem, že mé miminko nedýchá. Nožičky byly úplně fialové,“ popisuje Ashley. Když Jason přiběhl, bylo vidět, že i pro něj je to velký šok,” dodává. Chlapec se ale zachoval velmi statečně – běžel k babičce a společně zavolali záchrannou službu. Když se vrátil zpět domů, jeho matka už ležela na zemi a byla odhodlaná dítě porodit doma.

Jason pomohl na svět vlastnímu bratrovi

Porod nohama napřed je velmi nebezpečný. Hrozí při něm udušení dítěte v důsledku toho, že se hlavička miminka zasekne uvnitř a rodička už nemá dostatek sil ji vytlačit ven. Ashley si toho byla moc dobře vědoma a věděla, že pokud dítě neporodí hned, miminko se udusí. Řekla jsem Jasonovi, že potřebuji pomoci. Byl hrozně statečný, klekl si ke mně a ptal se, co potřebuji,“ popisuje situaci Ashley. Její desetiletý syn chytil miminko jemně za nohy a matka začala tlačit.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ashly Moreau

„Byl to neuvěřitelně silný zážitek. Měla jsem obrovský strach a Jason ani nedýchal,“ vypráví matka. „Tahal svého bratra za nohy, zatímco jsem tlačila, a po chvíli svého bratříčka držel v náručí,“ dodává dojatě. Jason matce poté přinesl z kuchyně odsávačku, aby mohli miminku vyčistit dutiny a mohlo se v pořádku nadechnout. „Když se ozval pláč, bylo to skoro jako zázrak,“ popisuje maminka. „Jsem na Jasona obrovsky pyšná,“ dodává.

Dojatý a pyšný otec

Když dorazila záchranná služba, do nemocnice už odváželi maminku s dítětem v náručí. „Když jsem se to dozvěděl, nevěřil jsem vlastním uším,“ vypráví snoubenec Ashley. „Byl opravdu obrovsky statečný,“ dodává. „Andělé k nám přicházejí v různých podobách. A pro svého bratra bude Jason strážným andělem,“ komentuje situaci zaměstnanec záchranné služby. Jasonova odvaha toho dne totiž pomohla zachránit dva životy. Je to snad pro něj začátek slibné kariéry v oblasti medicíny?

Jak se na tento případ díváte vy?

Zdroj: Shareably

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Kateřina Černoušková

Jsem redaktorka s neustávající touhou objevovat a sdílet svět žurnalistiky a životního stylu, včetně bulvárních témat. Můj poutavý a otevřený přístup oslovuje čtenáře na webu, kde přináším originální a inspirativní články. S nadšením poodhaluji moderní trendy a aktuální bulvární události.

Zobrazit další články