Bývalý manžel proti ní poštvává vlastní děti: „Cítím se jako v pasti. Střídavá péče je zlo“

Někdy se prostě stane něco, kvůli čemu se manželé rozvedou. Poté se však mohou odehrávat situace, které jsou pro jednoho z nich velice nepříjemné.

zoufalá matka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některá manželství postupem času skončí rozvodem. Důvodem jejich odloučení může být velká spousta věcí. Někdy si dva lidé zkrátka přestanou rozumět, jindy je v tom naopak i třeba nějaký závažnější důvod, jako je například nevěra. V situacích, kdy jsou součástí rozvodu i děti, je to častokrát o to náročnější. Když následně děti mají jednoho z rodičů radši, může to pro toho druhého být velmi bolestivé období života. Napsala nám o tom e-mail naše čtenářka Martina Pernicová z Moravy.

Manželé se rozvedli

Martina a Tomáš byli manželé 8 let a vychovávali společně 2 malé děti. Jejich synovi bylo 7 let a dceři 5. Tomáš však trávil veškerý čas v práci a častokrát svou rodinu přes den ani neviděl. Veškerou starost o domácnost a děti tak nechával na Martině, která toho měla až nad hlavu. „Některé dny jsem se nezastavila a ani jsem nevěděla, kde mi hlava stojí. Tomáš to pak následně ani neocenil,” podělila se žena o své pocity. Vyvrcholením všeho nakonec bylo to, že se manželé rozvedli.

Měli střídavou péči

Největší spor při rozvodu Martiny s Tomášem vznikl samozřejmě u dětí. Oba dva totiž chtěli své potomky do plné péče. „Když doteď trávil celé dny v práci, tak nevím, jak by se o děti chtěl postarat,” nechápala Tomášův přístup Martina. Soud nakonec rozhodl, že budou mít děti ve střídavé péči, protože nebyli schopni se společně domluvit. Tomáš však nadále trávil spoustu svého času prací, a tak děti byly nakonec většinu času u své matky. To však nebyl ten největší problém, který si Martina po rozvodu zažila.

Otce viděly děti málo

Tomáš si bral své děti jen jednou za 14 dní o víkendu, kdy měl zrovna volno. V neděli večer se vždy vracely plné zážitků a zároveň zklamání, že se opět vrací ke své matce. To Martinu velice mrzelo, a tak se dětí zeptala, co dělá tatínek lépe. Ihned zjistila, že je Tomáš bere na výlety, kupuje jim drahé dárky a utrácí za ně spoustu peněz. Navíc se je prý snažil přesvědčit, že je Martina špatná máma a měly by být jen s ním. „V tom okamžiku mi bylo jasné, proč děti mají svého otce radši. Jejich lásku si totiž začal kupovat, jelikož nevěděl, jak jinak jim ji dát,” sdělila Martina.

Vše se změnilo

Martina byla z této situace velice zoufalá. „Pracovala jsem tak, abych nás všechny uživila a měli jsme se slušně. Drahé dárky a výlety jsem si zkrátka ze svého platu nemohla dovolit,” zoufale říkala žena. K jejímu štěstí si po čase Tomáš našel novou přítelkyni a veškerý volný čas začal trávit s ní. Na děti tak neměl čas a úplně se na ně vykašlal. Tím ztratil veškerou jejich náklonnost, a když si je chtěl po čase vzít na víkend, tak mu to odmítly. „Byla jsem moc ráda za to, co děti udělaly a že chtěly zůstat se mnou,” řekla s úlevou matka dětí.

Jak byste v takovém případě řešili péči o děti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články