Přátelé ji dotlačili k rozvodu, teď se ale raději baví s jejím bývalým manželem než s ní: „Nikdo mi nezůstal,“ stýská si žena

O manželových milostných pletkách s jinými ženami věděla roky. Tvrdil ale, že miluje jenom ji a snažil se být diskrétní, tak jeho chování tolerovala. Jenže pohár trpělivosti přetekl.

Posmutnělá žena i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Přestože celý život věděla, že je jí manžel nevěrný, zůstala s ním. Jenže jeho poslední zálet byl jiný. Pravděpodobně se do své milenky zamiloval. „Přátelé mě přesvědčili, abych se rozvedla. Pořád jsem slyšela, že to už přehnal, že si nemám nechat líbit takové ponížení,“ svěřila se Dámskému deníku čtenářka Eva Daňková z Ostravy. Od té doby uplynulo už několik let a ona zůstala sama. Přátelé, kteří ji ponoukali k ukončení manželství, se nevídají s ní, ale s jejím bývalým.

Oceňoval můj dospělý přístup k životu

Seznámili se spolu, když na univerzitě studovali ekonomii. Evu těšilo, že o ni má tak pohledný, zábavný a společenský kluk, jakým její budoucí manžel Marek byl, zájem. Bezhlavě se do něj zamilovala. Zdálo se, že její city opětuje. „Říkal, že oceňuje mou rozvážnost, můj dospělý přístup k životu. On totiž naopak miloval zábavu. Dostával se z nejrůznějších průšvihů, rád riskoval. Vždycky měl štěstí,“ vzpomíná Eva.

Po vysoké škole začala Eva pracovat ve státní správě a Marek se vrhl do podnikání. Z dob studia na prestižní střední škole měl spoustu kamarádů, kteří pak zastávali zajímavé pozice v nejrůznějších společnostech. „Udržoval s nimi kontakty víc než s lidmi z vysoké. Pohyboval se mezi horními deseti tisíci, a když jsme se vzali, seznámil mě s nimi. Nikdy jsem mezi ně asi úplně nezapadla. Luxusní styl života, drahé dovolené nebo nákupy značkových věcí mi nebyly vlastní,“ vysvětluje čtenářka.

Věděla, že ji manžel podvádí

Časem si ale na komfort zvykla. Když se jí narodila dcera, byli velmi šťastní. „Žilo se nám s ním opravdu dobře. Staral se o nás i o dům. Byl by dokonalým manželem, kdyby nebylo jeho slabosti pro opačné pohlaví,“ zamyslela se Eva. Věděla, že její manžel miluje krásné ženy a má s nimi letmé románky. Snažil se však být diskrétní a rodinu nikdy nezanedbával. „Několikrát jsem se mu snažila domluvit, ale vždycky se mi vysmál a řekl, že miluje jenom mě. Pokaždé to obrátil v žert,“ říká Eva s tím, že ale střídal ženy jako ponožky.

Nikdy se neodhodlala k nějakému ráznému řešení. Byla bezradná, a tak pokaždé přimhouřila oči. Trvalo to roky. Když jim oběma ale táhlo na padesát, Marek poznal mnohem mladší, krásnou a nezávislou Lucii.Myslím, že se do ní zamiloval, protože ten románek byl jiný. Často za ní jezdil, volal jí, i když se doma tvářil, že o nic nejde. Dál jsme byli spolu, jezdili na dovolenou, ale byl jiný, roztržitější,“ popisuje Eva.

Přátelé jí řekli, že už překročil hranice

Mezi jejich přáteli začaly kolovat historky o tom, kde všude ho s Lucií viděli a kolik utratil za šperky, které jí dal. Evu to velmi zraňovalo. „Navíc ty historky prokládali poznámkami, že teď to můj muž přehnal, že bych se neměla nechat takhle ponižovat. Že bych mu měla dát ultimátum, protože překročil hranice,“ vysvětluje čtenářka s tím, že přátelé jí jasně dali najevo, že jsou na její straně. Navíc si o nejnovější aféře Marka myslela to samé.

Zatímco předchozí ženy mizely z jeho života tak rychle, jak do něj vstoupily, do Lucie se zamiloval. Zkoušela si s ním o tom promluvit. Názory přátel v ní zanechaly hluboký pocit ponížení. Svěřila se s tím i své dospělé dceři, která ale měla jiný pohled na věc. Řekla své matce, že přece celá léta věděla, že otec je takový, jaký je, takže proč by se s tím tentokrát měla trápit. „Žij si, jak chceš, dělej, co tě baví, choď ven, užívej si života. Co se staráš o lidi. Ať si klidně mluví,“ řekla dcera Evě.

Manželovo rozhodnutí ji zaskočilo

Eva očekávala podporu. To, co jí dcera radila, nechtěla slyšet. „Měla jsem pocit dvojnásobné zrady, že se dcera staví na Markovu stranu. Nevěřila jsem, že jí jde o mé dobro, ale byla jsem hloupá,“ povzdechla si čtenářka. Udeřila na manžela a dala mu ultimátum. Buď se rozejde s milenkou, nebo se s ním rozvede. „Ptala jsem se sama sebe, zda dělám dobře. Ale už jsem nechtěla být podváděnou a ponižovanou manželkou,“ svěřila se Eva.

Domnívala se, že to pro manžela bude snadná volba. „Myslela jsem si, že si vybere mě. On však řekl, že nevidí jiné východisko než se rozejít,“ smutně podotkla čtenářka. Rozvod byl rychlý a bezproblémový, Eva ale zůstala sama. Dcera odjela studovat do zahraničí a přišla i o přátele. „Najednou mě ti samí přátelé, kteří mi říkali, ať se nenechám ponižovat, přestali kamkoli zvát. Vídají se s exmanželem, který má peníze a konexe, a s jeho milenkou. Říkám si, zda jsem udělala dobře, zda můj starý život nebyl lepší,“ zamýšlí se Eva.

Co si myslíte o rozhodnutí dát manželovi ultimátum?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články