Bývalá manželka Štaidla už nezvládla mlčet: „Iveta mě vysvobodila. Jeho chování bych mu jinak trpěla dál“

Proti tvrzení, že hudebník plánoval po rozchodu s křehkou zpěvačkou návrat k rodině, se jeho exmanželka velmi ostře ohradila. Vůči Štaidlovi si vůbec nebrala servítky.

Bývalá žena hudebníka Aňa Štaidlová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Spoustu vášní rozdmýchalo uvedení druhé řady série Iveta, která je inspirovaná životem české popové princezny Ivety Bartošové († 48). Zejména proto, že se podstatně věnuje jejímu bouřlivému vztahu s hudebníkem Ladislavem Štaidlem († 75). Spousta kolegů z branže komentovala přehmaty v seriálu a přišli s vlastními historkami a zkušenostmi, které s dvojicí zažili. Jedna obzvlášť vytočila bývalou manželku kapelníka Aňu Štaidlovou (76).

Nebyl typický krasavec, ale měl charisma

Po svatbě s velikánem českého šoubyznysu nebyla Štaidlová, se kterou měl syny Jiřího, Jana a dceru Karolínu, zdaleka jedinou ženou v jeho životě. Ve své knize Víno z hroznů kapelník popisuje nejeden románek, který za ta léta měl. Přestože Štaidl nebyl typický hezounek, měl charisma, talent a styky. Jeho ložnicí prošla celá řada zpěvaček, včetně Bartošové. Vztah ženatého hudebníka s křehkou a naivní zpěvačkou způsobil obrovský mediální poprask.

Kdo by očekával, že na Bartošovou hudebníkova manželka žárlila a vyčítala jí odchod otce od rodiny, byl by na omylu. Žádost o rozvod podala Aňa, její muž se prý rozvádět nechtěl. Paradoxně to bylo v době, kdy se jeho vztah se zpěvačkou rozpadl. Když nedávno Expres citoval někdejšího manažera zpěvačky Tomáše Gottlieba, který tvrdil, že se mu skladatel svěřil s tím, že by se chtěl ke své exmanželce vrátit, ta už to nevydržela.

Fatálního hypochondra by nevzala zpátky

Právničku, která v manželství s hudebníkem prožila desítky společných let, to rozčílilo a rozhodla se, že už nebude mlčet. Dost ostře dala najevo, co si o případném návratu exmanžela myslí a vůbec si nebrala servítky, když popisovala, proč by ho nevzala zpět. „Zpátky toho fatálního hypochondra, kterého dědice chtivé a adeptky na zpěvačky musely obsluhovat i v posteli?!“ cituje rozhořčenou řečnickou otázku Štaidlové Blesk.

Hudebník Ladislav Štaidl iZdroj fotografie: Nextfoto

Slepit rozvedené manželství bylo v podstatě vyloučené, čemuž nasvědčuje i dřívější vyjádření Štaidlové. V minulosti totiž dokonce přiznala vděk Bartošové za to, že hudebník nakonec rodinu opustil. Ona mě od něj osvobodila. Když se do ní před padesátkou zamiloval, tak mě vlastně zachránila. Já bych se s ním po takové době už asi nerozešla a všechny jeho vrtochy bych musela snášet já,“ řekla Blesku. 

Vztah se zpěvačkou nemohl dopadnout dobře

Je otázkou, jak moc Štaidl litoval, že rodinu opustil. Ve své knize totiž vzpomněl na vztah se zpěvačkou, který nebyl ideální. „Nemohlo to dopadnout dobře. Iveta mi začala komplikovat život chorobnou žárlivostí a já jsem stále častěji myslel na konec,“ uvedl. Když se jim narodil syn Artur (26) očekával od zpěvačky, že bude matkou na plný úvazek. Jenže ona pracovala na své kariéře. Na konci roku 1998 od něj Bartošová odešla. Zpěvačka spáchala sebevraždu v roce 2014, hudebník zemřel po nákaze covidem před dvěma lety.

Co si myslíte o slepování rozvedených manželství?

Zdroj: Blesk, Expres
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články