Nic tak hrozného v životě nezažila: U odpadkového koše našla kňourající balíček – bylo v něm týrané štěně

Po cestě z práce objevila opuštěné štěně, jež někdo nechal v pytli u odpadků. Ve svém příběhu upozorňuje na lidskou lhostejnost a krutost, kterými ničí budoucí generace.

i Zdroj fotografie: S vědomím Vera Katunina
                   

Vera Katunina se vracela z práce pozdě večer, přibližně hodinu před půlnocí. Všude kolem ní byla tma a okolí působilo jako scéna pro hororový film. V této nevlídné oblasti náhle uslyšela tichý pláč a fňukání. V tom okamžiku se jí sevřelo srdce. Snažila se najít místo, odkud zvuky vycházely. Ve velkém odpadkovém koši, zaházeném krabicemi a taškami, našla pytel. Takový, ve kterém většina rodin uchovává odpad z domácnosti.

Dočasně poskytly domov

Cítila z něj teplo živého tvora. „Díky bohu, není to dítě,“ bylo to první, co ženě blesklo hlavou po otevření pytle. Uvnitř se nacházel malý pejsek. Hladový, vlhký a odsouzený k smrti lidskou lhostejností. „Jak krutá je bezcitnost lidí!“ vypráví Vera příběh o záchraně štěněte. Vybavuje si detaily toho mrazivého večera. Během vyprávění několikrát propukla v pláč a vznesla otázku: „Co to děláme, jaký příklad dáváme svým dětem?“

„Pak si stěžujeme, že nová generace vyrůstá bez duše. Jako lidé si nežádané změny způsobujeme sami svým chováním.” Vera se svou dcerou Margaritou dočasně poskytly štěněti domov. Dlouhodobě ho však nebylo možné ponechat v rodině, ale bojovali o jeho osud ze všech sil. Dívka zveřejnila na sociální síti inzerát, že se v odpadkovém koši našlo štěně. Psí miminko tudíž nutně potřebuje nového a laskavého majitele.

Trpělivě hledá nové majitele

Na příspěvek téměř okamžitě reagoval dobrovolník ze zoo, který si následně malou Bun odvezl. Tak štěně jeho ochranitelky pojmenovaly. Tento dobrovolník také spravuje svůj blog na sociální síti a podrobně píše o různých osudech zvířat, jež jsou ponechána svému osudu. Pro každé z nich trpělivě hledá nového majitele, často úspěšně. Výjimkou nebude ani malá Bun.

iZdroj fotografie: Piqsels

Tento příběh se odehrál v okrese Tikhoretsk, který se nachází na jihozápadě Ruska. Takové případy se staly charakteristickým rysem chování dospělého v moderní společnosti. Podobné příběhy v našem okolí prosakují často. Ještě, že existují skupiny a dobrovolníci zachraňující zvířata. Tvoří tak opozici lidské lhostejnosti a krutosti. Co by bez nich opuštěná zvířátka dělala.

Jak byste potrestali někoho, kdo se uchýlí k podobnému činu?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Trik hotelových uklízeček: Polštáře budou jako nové, zažraná žlutá špína, pot ani bakterie se v nich neudrží
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Hodnoty na tlakoměru, které znamenají velký problém. Mnoho lidí to neví a vyčkává
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky