Bezdomovec žil na ulici celých 35 let. Jeho záliba ve skládání básní ho však proslavila natolik, že našel ztracenou rodinu

Lidé žijící na ulici nemají vůbec jednoduchý život a musí hodně bojovat. Ať už se ocitli bez domova z jakéhokoliv důvodu, společnost by jim měla pomáhat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jestliže se občas vydáte do většího města, můžete si zde všimnout lidí bez domova. Společnost je většinou odsuzuje, ale jen málo lidí ví, z jakého důvodu se ocitli na ulici a bez svého zázemí. Někteří si za takovou situaci mohou sami, ale stále je možné, aby si znovu našli zaměstnání a začali žít normálně. Velikou výhodu mají lidé bez domova, kteří mají na něco talent. Díky tomu se totiž rychleji dostanou do povědomí mnoha lidí ve společnosti, což může způsobit velké změny. Podobně tomu bylo i u muže, kterému se po 35 letech na ulici změnil život.

Žena dostala od bezdomovce báseň

Některé příběhy, které zprvu vypadají velice smutně, mohou mít šťastný konec. Příkladem je příběh muže jménem Ramundo Arruda Sobrinho, který žil 35 let na ulici, ale nebyl nešťastný. Nemusel se totiž nikomu podřizovat a dělal pouze to, co ho baví. Jeho vášní bylo psaní básní a touto aktivitou vyplňoval čas strávený na ulici. Jednoho dne šla okolo něj žena jménem Šárka, zapovídala se s ním a on jí daroval báseň. Ta ji tak nadchla, že se rozhodla, že mu pomůže.

iZdroj fotografie: Pixabay

Tento muž se každý den věnoval psaní básní a povídek, ale byla to díla pouze pro něj. Nikdo nevěděl, o čem vlastně píše, i přesto, že by rád jednou vydal svou vlastní knihu. S tímto snem se mu Šárka rozhodla pomoci, protože věděla, že z ulice se mu to nejspíše nepodaří. Na Facebooku pro něj vytvořila stránku, kam přidávala některá jeho díla, aby se o něm dozvědělo co nejvíce lidí. Tato snaha se vyplatila, protože lidé si toho brzy všimli a začali Ramunda navštěvovat. Nosili mu dary, povídali si s ním a chtěli mu také pomoci.

Šárka dostala nečekanou zprávu

Protože se na sociálních sítích nachází mnoho lidí, jednoho dne dostala Šárka nečekanou zprávu, která ji velice zaskočila. Ozval se totiž bratr Ramunda, jenž ho 57 let hledal. Pro Shallu to bylo velice šokující a musela tuto informaci sdělit i Ramundovi. Bratr se za ním vydal na místo, kde žije, a našel muže, který byl velice zanedbaný. Okamžitě se o něj postaral a vzal ho k sobě domů za svou rodinou.

RAIMUNDO ARRUDA SOBRINHO

Zveřejnil(a) World Poetry Library,2006.The Petals of Many Hearts-ISP:July 19,2006 dne Pondělí 14. září 2015

Ramundo má ještě několik bratrů, ale on byl jediný, kdo jim scházel do plného počtu. Nastěhoval se k bratrovi, jenž jej po tolika letech našel, a žije společně s jeho manželkou a celou rodinou. Nikdo ho nebere pouze jako hosta, ale jako člena rodiny, který u nich už navždy zůstane. Navíc se mu podařilo splnit jeho největší sen, jímž bylo vydání knihy. Nakonec jeho příběh plný nejistoty z budoucnosti dopadl velmi dobře.

Jaký příběh ohledně lidí bez domova znáte vy?

Zdroj: HuffPost

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články