Anna položila život za své nenarozené dítě. Odmítla léčbu rakoviny, miminko si neužila ani rok

Když měla Anna Evgrafova žijící v Itálii na výběr, vybrala si zdravý život svého dítě. Přerušila léčbu rakoviny, aby miminko neohrozilo. Rakovina si poté bohužel vybrala svoji daň.

žena, co zemřela na rakovinu i Zdroj fotografie: iStock
                   

Příběh o obrovské osobní statečnosti a mateřské lásce, kterou nepřekoná ani strach o svůj život. Anna (44 let) podstupovala léčbu rakoviny, když se dozvěděla, že je těhotná. I přes naléhání lékařů ukončila léčbu včetně chemoterapií, aby léčebným procesem neohrozila zdravý vývoj svého nenarozeného dítěte. O několik měsíců později bohužel rakovině podlehla.

Zdraví syna pro ni bylo na prvním místě

Anna Evgrafova, žena s ruskými kořeny, povoláním kadeřnice, byla již dvojnásobnou matkou, než otěhotněla potřetí. S manželem Riccardem vychovávali dva syny, 17letého a 3letého, z toho prvorozený byl z Annina předchozího vztahu. Naneštěstí třetí těhotenství zjistila Anna ve chvíli, kdy podstupovala léčbu rakoviny. Rozhodla se okamžitě léčebný proces ukončit. Ačkoliv ji lékaři varovali, že toto rozhodnutí může pro ni mít fatální následky, zdravý vývoj nenarozeného dítěte byl pro Annu priorita.

Anna zákeřné nemoci podlehla

Naprosto zdravý chlapeček se skutečně narodil před necelým půl rokem. Bohužel se však naplnily nejčernější prognózy lékařů. Zdravotní stav Anny se postupně zhoršoval, až došlo k tomu nejhoršímu. Dne 13. března 2023 Anna rakovině podlehla. Své dítě ochránila, ale boj s rakovinou bohužel prohrála. Zemřela v nemocnici Avezzano v italské provincii Aquila. Pohřeb se uskutečnil o dva dny později.

těhotná žena iZdroj fotografie: Pixabay

Podobný případ v Itálii před několika lety

Na sociálních sítích se objevily dojemné kondolující zprávy, které dokazují, jak silná a statečná osoba Anna byla. Italská média si také všimla podobnosti s případem Chiarry Corbelly Petrillo, Italky, která se v roce 2012 po diagnostikování nemoci taktéž odmítla vzdát léčby, aby porodila své dítě zdravé. Chiarra měla za sebou již dva porody, po kterých obě děti zemřely. Chiarra bohužel stejně jako Anna po porodu třetího dítěte nemoci podlehla. V roce 2018 byla blahořečena.  

Jak byste se zachovali na místě Anny vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla