Video: Dva akrobati přišli do ČSMT s vystoupením, při kterém se divákům tajil dech. Obávaný kat porory nešetřil superlativy

Neuvěřitelně náročné akrobatické číslo, během něhož běhal mráz po zádech, zvedlo ze sedaček celou halu. Publikum skandovalo, že chce pro dvojici zlatý bzučák.

čsmt i Zdroj fotografie: FTV Prima
                   

Talentové show se drží na výsluní už řadu let, takže překvapit diváky a porotu něčím novým, co ještě nikdo nepředvedl, je oříšek. Rozlousknout se ho ale v aktuálním ročníku soutěže Česko Slovensko má talent podařilo duu Ramadhani Brothers. Akrobaté z africké Tanzanie předvedli impozantní číslo, během něhož tuhla krev v žilách. Jejich vystoupení, jak jde vidět na videu na kanálu FTVPrima, zvedlo ze sedaček publikum i porotu.

Porotci byli ohromení a vyděšení

Navzdory uměleckému názvu nejsou Fadhili Ramadhani a Ibrahim Mwaimisa pokrevní bratři. Zvídavé porotě talentové show prozradili, že jsou ale velcí kamarádi, kteří spolu tráví spoustu času. Oba jsou mimořádně talentovaní a souhra je během jejich vystoupení i tréninků velmi důležitá. Malý rozruch v porotě dvojice vyvolala ještě předtím, než se svým vystoupením vůbec začala. „Chceš mi říct, že ho vynese na hlavě až nahoru?“ divil se jeden z porotců Jakub Prachař a nebyl sám.

Publikum i porota napjatě očekávaly, co se bude dít. A přesně to, co prorokoval Prachař, se o pár okamžiků později stalo. Jeden z mužů udělal stojku na hlavně druhého a ten pak schůdek po schůdku začal stoupat vzhůru po žebříku. Neuvěřitelně obtížné akrobatické číslo bylo prostě fascinující. Ve tvářích porotců se zračily obavy i naprostý údiv. Duo Ramadhani Brothers podalo prostě neuvěřitelný výkon, za což ho zaplněný sál odměnil bouřlivým potleskem.

Obávaný kat poroty nešetřil superlativy

Po dechberoucím vystoupení se sympatičtí akrobaté Fadhili i Ibrahim usmívali. A měli k tomu důvod, protože porotu si zcela získali. „Bylo to skvělé. Vždy máme pocit, že už jsme všechno viděli dvakrát a potom přijde něco z afrického cirkusu a my zjistíme, že jsme neviděli nic. Vy jste důvod, proč děláme tuhle show,“ nešetřil chválou obávaný porotce Jaro Slávik. A publikum se v té chvíli už skandováním dožadovalo, aby porota duo poslala přímo do finále.

Nakonec se dočkalo. „Někdy si říkám, že to vypadá tak jednoduše… A přitom je to jedno z nejtěžších vystoupení, co jsem tady viděla, co se týče artistických věcí. Přišli s něčím, čím jako by si s sebou přinesli i svou kulturu. Jednoduše se mi to nesmírně líbilo,“ řekla porotkyně Diana Mórová a stiskla zlatý bzučák, který nadšené dvojici z Tanzanie zaručil účast ve finále show. Tam se utkají, jak psal Dámský Deník, například s dvanáctiletým hudebníkem Matějem Plškem.

Nejsou nováčky v talentových kláních

Pokud jde o talentové soutěže, není duo Ramadhani Brothers žádným nováčkem. Loni se dostalo do finále obdobné soutěže v Austrálii i ve Francii a letos postoupilo do finále španělské verze show a do semifinále v Rumunsku. Zazářilo rovněž v America’s Got Talent, kde proniklo až do grandfinále. K úspěchu jim dokonce poblahopřála prezidentka Tanzanie Samia Suluhu Hassanová. „Gratuluji Fadhilimu a Ibrahimovi k velkému úspěchu. Vaše cesta je symbolem Tanzanie – odhodlání, disciplíny, tvrdé práce, sebevědomí a touhy dělat velké věci,“ cituje hlavu státu DailyNews.

Jak se vám líbí vystoupení dua Ramadhani Brothers?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články