Video: Malý Matěj uchvátil porotu svým zpěvem a hrou na kytaru. Kozub ho zlatým bzučákem poslal rovnou do finále

Nadaný chlapec se rozhodl zahrát a zazpívat svoji nejoblíbenější písničku, která drtivé většině jeho vrstevníků nic neříká. Překvapivě si totiž vybral osmdesátkový hit od Stinga.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Účastníci talentových soutěží občas dokáží pořádně překvapit porotu i diváky. Stalo se to i v nové řadě show Česko Slovensko má talent. Už druhý díl totiž vygeneroval prvního finalistu. Stal se jím teprve dvanáctiletý chlapec Matěj Plšek z Mohelnice. Když přicházel na pódium, působil malý hudebník celkem suverénně. Prozradil, že se zpěvu a hraní na kytaru věnuje asi od šesti let. Jeho snem je být jednou zpěvákem a hrát s kapelou.

Nadaný chlapec si zahrál i v proslulé hale

Sympatický školák neunikl zvídavým otázkám porotců soutěže. Když byl dotázán, zda své umění už předvedl nějaké dívce nebo doma rodině, šokoval porotu odpovědí. „Hrál jsem v O2 Aréně,“ řekl stroze. Zjevně udiveným porotcům chvíli trvalo, než se zmohli na reakci. Vystoupit v největší české koncertní hale není jen tak. „Tak v O2 Aréně dneska vystupuje už kde kdo,“ zavtipkoval porotce Jakub Prachař. Jeho rýpnutí mířilo na hosta poroty komika Štěpána Kozuba, který arénu vyprodal.

Malý hudebník vysvětlil, že je fanouškem skupiny Mirai a právě při jejím koncertu se dostal v největší koncertní hale v zemi na pódium. „Mirai jsou můj vzor a oni mi právě dali příležitost zahrát si na pódiu O2 Arény,“ uvedl školák. Svěřil se, že je trošku nervózní, ale na vystoupení v talentové soutěži se těší. Porotu zaskočil i výběrem písně. Rozhodl se totiž zahrát a zazpívat svoji nejoblíbenější skladbu Englishman in New York, kterou v 80. letech nazpíval legendární Sting.

Komik v porotě se postaral o překvapení

Jakmile zazněly první tóny skladby a školák spustil, bylo zřejmé, že půjde o skvělé číslo. Když došlo na notoricky známý refrén písničky, malý hudebník vyhecoval publikum, aby zpívalo s ním. Porotci spokojeně pokyvovali hlavami do rytmu a přidali se také. Za perfektní výkon byl chlapec odměněný potleskem ve stoje. „Krásně jsem si s váma zazpíval, pane Plšek. Sice máte dětský hlas, ale byl to plnohodnotný výkon dospělého člověka,“ ohodnotil vystoupení Prachař a souhlasila s ním většina poroty.

To ale nebylo všechno. O velký rozruch se postaral host v porotě Kozub, kterého výkon usměvavého školáka velmi nadchl. „Jsi fakt frajer, přijdeš, máš kytaru, boží hlas, výborný výraz, baví tě to, jsi fakt dobrej. Sice jsem tady neslyšel to skandování, ale říkám si, že jsem host a mám prostě radost, takže…“ rozplýval se komik a stiskl zlatý bzučák. Tím poslal evidentně zaskočeného nadaného dvanáctiletého chlapce rovnou do finále soutěže.

Co říkáte na vystoupení malého hudebníka?

Zdroj: MatejPlšek
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články