Adoptovaný pes z novorozeného miminka nespustil oči. V tu chvíli rodiče neměli ani tušení, že mu zachrání život

Když se rodina rozhodla pořídit si psa, vyrazila ho hledat do útulku pro opuštěná a týraná zvířata. Ošetřovatelé je odrazovali od toho, aby si agresivní zvíře odvedli domů.

Velký pes očuchává miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Útulky pro opuštěná zvířata praskají ve švech pod náporem zoufalých chlupáčů, kteří v nich našli bezpečný azyl. Jejich osudy bývají často velmi děsivé. Museli čelit týrání a nelidskému zacházení, které se na nich podepsalo možná i na celý zbytek života. Krutý osud měl i pes, kterého si v záchranné stanici vyhlédla mladá rodina. Navzdory varování ošetřovatelů, že pes pro ni není vhodný, si ho odvedli domů. Pak se stalo něco nečekaného.

Pes prožil většinu života na psích zápasech

Manželé Robinsonovi jsou milovníci zvířat. Dokud bydleli v bytě, nepřipadalo v úvahu mít psa. Když se ale se svým malým synem přestěhovali na venkov, konečně si chlupáče mohli dovolit. Vydali se do útulku, kde si chtěli dalšího člena rodiny vybrat. Jenže v podstatě osud každého chlupáče je chytil za srdce, takže byli dost nerozhodní. Všechno se ale změnilo v závěru jejich prohlídky, kdy míjeli kotec čtyřletého psa jménem Benson.

Bojový pitbull zachránil batole ze spárů smrti. Popadl ho za jedinou věc, co mohl, a utíkal pryč z hořícího domu

Na rozdíl od ostatních psů byl nezvykle smutný a nežadonil o pozornost. Stál opodál se staženým ocasem a svěšenou hlavou. Když se Robinsonovi dozvěděli, co má za sebou, bylo rozhodnuto. Dokud měl totiž Benson dost síly, musel bojovat o svůj život při psích zápasech. Podle webu AyamNews se ho pak majitelé nemilosrdně zbavili a vyhodili ho na ulici jako odpad. Není divu, že ztratil důvěru k lidem.

Ošetřovatelé rodinu od adopce odrazovali

Jeden pár už chtěl Bensonovi poskytnout nový domov, ale po dvou týdnech ho do útulku přivedli zpět s tím, že je agresivní a má problémy s chováním. Přestože manželům Robinsonovým, kteří mají malého syna a miminko, ošetřovatelé nedoporučovali psa adoptovat, trvali si na svém. Chtěli, aby Benson dostal šanci na nový život. Podle webu PositiveVibration byl pes první dny uzavřený, plachý a nedůvěřivý. Postupem času si začal zvykat a vytvořil si krásné pouto zejména s oběma dětmi.

They caught their newly adopted stray dog biting from their newborn baby’s crib in the middle of the night. When they…

Zveřejnil(a) First Response Photography dne Středa 14. února 2024

Tehdy ale nikdo netušil, jak moc budou manželé vděční za své rozhodnutí Bensona adoptovat. Týraný pes z útulku totiž zachránil život jejich miminku. Chlupáč, který nespouštěl děti z očí, si jednou v noci všiml, že novorozenec má potíže s dýcháním. Okamžitě začal hlasitě štěkat a vyvádět, dokud neupoutal pozornost svých páníčků. V tu chvíli miminko už nedýchalo. V nemocnici se ho naštěstí podařilo resuscitovat. Nebýt Bensona, došlo by k tragédii.

Co říkáte na to, jak se pes zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články