Hřívu snů může mít každý. Stačí přestat sušit vlasy ručníkem a během pár týdnů z vás bude Locika

Snad většina žen sní o tom, aby měly hřívu jako dámy z titulní strany časopisu. Ne každé se to ovšem daří. Vyzkoušejte několik způsobů, které vám s tím pomohou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všimli jste si, že všechny ženy v reklamách mají lesklé a husté vlasy? Jsou opravdu nádherné a nejedna žena by si také přála mít takové. Věřte tomu nebo ne, ale tento cíl opravdu není nedosažitelný. Stačí si osvojit několik každodenních způsobů, které vaše vlasy rozzáří a zjemní. Vyzkoušejte tyto metody a těšte se z překrásné a bohaté hřívy.

Žádný ručník po umytí vlasů

Stejně jako se nedoporučuje vlasy ihned po umytí česat, se také při slabých a lámavých vlasech nedoporučuje používat froté ručník. Je tvrdý a strukturu vlasu v takovém případě může poškodit. Zkuste na jejich vysušení použít jinou tkaninu, nejlépe však savý materiál, jako je bavlna. Nebojte se tak použít například staré bavlněné tričko, které již nenosíte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bez správných produktů na vlasy to nepůjde

Kondicionéry a oleje jsou vynikajícím řešením pro hebké vlasy, při jejich výběru však zpozorněte. Ne všechny jsou totiž ideální, Většina kondicionérů vlasy zatěžuje, podporuje tvorbu mazu a celkově není prospěšná. Z vlastní zkušenosti doporučujeme používat oleje na přírodní bázi. Například jojobový olej obnovuje poškozenou vlasovou strukturu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kokosový olej, který je pro většinu z nás nejdostupnější, hydratuje a dodává lesk. Rozmarýnový olej podporuje růst vlasů a hydratuje je od kořínků. Arganový olej zase dodá vlasům krásný lesk stejně jako bambucké máslo, které je navíc chrání před ultrafialovým zářením a celkově podporuje jejich zdraví. Můžete vyzkoušet i brokolicový olej. Jedná se o velmi málo známý produkt, který má však silné účinky jak na pleť, tak na vlasy.    

Před spánkem použijte esenciální olej

Tato jednoduchá a přitom tolik účinná procedura před spaním dokáže výrazně zlepšit kvalitu a vzhled vlasů. Stačí, když na kartáč na vlasy nakapete několik kapek esenciálního oleje a důkladně svou hřívu pročešete. Pokud se vám vlasy mastí, stačí použít jen dvě kapky, na suché vlasy použijte čtyři kapky. Ideální typy jsou citron, bergamot, tea tree (čajovník), verbena, levandule a jalovec.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud vlasy sušíte fénem, držte se pravidel

Pokud nenecháváte vlasy přirozeně proschnout, ale naopak je fénujete, držte se těchto pravidel a budou vypadat úchvatně. Jestliže máte vlasy natolik mokré, že z nich kape voda, nejdříve je vysušte pomocí jemné látky. Kapky vody se totiž zahřívají na vysokou teplotu a narušují strukturu vlasu. Vlasy rozdělte na dvě poloviny a následně jednu po druhé vyfénujte. Sušte je pouze na 70 %, a to především tehdy, pokud se vám vlasy lámou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Olejové zábaly jsou účinné

Pokud jste chodili nebo chodíte ke kadeřnici, zřejmě jste si mohli vyžádat nějaký zábal pro krásné, jemné a lesklé vlasy. Takové zábaly ale stojí poměrně dost peněz. Proč za ně utrácet, když je můžete provádět i doma? Existují dva druhy – horký a studený. Při horkém způsobu, který rovněž je efektivnější, nanášejte rozehřáté oleje na vlasy a přikryjte je horkým ručníkem. Nechte působit jednu hodinu. Ideální oleje jsou kokosový, avokádový, sezamový, olivový a lněný.

Jaké procedury či produkty používáte pro krásné vlasy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články