Na co všechno se dá použít škrob- DámskýDeník.cz

Sedm nevšedních využití škrobu. Pomůže s mastnými skvrnami či vyčištěním stříbra. Vyplatí se ho mít vždy po ruce

Škrob je látka, která je vytvářená rostlinami. Každý z nás ho používá na hromadu věcí, ale o těchto jste třeba ještě neslyšeli.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sám o sobě je škrob velice praktická věc, zvláště pokud víte, na co se dá použít, kromě toho, na co už jste zvyklí. Pojďme se podívat na několik tipů, jak ho použít.Odstranění mastných skvrn

Pokud jste třeba hranolky jedli na gauči a buď vám nějaká spadla a nebo jste si nedopatřením otřeli mastné ruce do gauče, není třeba se bát, mastné skvrny se lehce zbavíte. Smíchejte 4 lžíce škrobu s ¼ šálku mléka. Rozetřete skvrnu touto hmotou a nechte působit přes noc. Následující den, když pasta zaschne, ji vysajte.


iZdroj fotografie: Unsplash

Nepříjemný zápach z bot

Dovnitř boty nasypte 1-2 čajové lžičky škrobu, nechte působit přes noc a druhý den vyčistěte. Tímto způsobem nepříjemný zápach rychle zmizí.

Čistič oken

Smíchejte 1 šálek octa, 1 šálek vody, ½ citronové šťávy a 2 lžíce škrobu. Umístěte do láhve s rozprašovačem, abyste směs snadno nastříkali na okno a setřete.


iZdroj fotografie: Unsplash

Stříbro

Smíchejte 4 lžíce škrobu v šálku vody a výslednou pastou potřete stříbrné předměty, šperky, příbory. Nechte zaschnout a poté otřete hadříkem.

Staré plesnivějící knihy

Pokud máte v bytě vlhko, stránky knížek se mohou snadno zdeformovat. Mezi stránky nasypeme trošku škrobu, absorbuje to plísně.

Maska pro mastnou pleť

Do menšího krému na obličej vmíchejte 2 lžíce škrobu. Namažte si krémem obličej a nechte 20 minut působit. Poté obličej důkladně opláchneme vlažnou vodou a masku aplikujeme třikrát týdně.


iZdroj fotografie: Pexels

Uvolněte uzel

Pokud nemůžete rozvázat nějaký uzel a je vážně silně zavázaný, takže vám to nejde, posypeme uzel troškou škrobu. Teď už uzel rozvážete levou zadní.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 533 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď