Staré roztrhané silonky jsou skutečným pokladem, který by neměl skončit v koši. Mají řadu fantastických využití, o kterých málokdo ví

Stalo se vám, že jste si na sebe daly silonky a zjistily, že obsahují nevkusné díry či “žebřík”, co se táhne po celé délce? Nemusíte je vyhazovat, zde je pár nápaditých využití, co s nimi.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Staré roztrhané punčochy jsou skutečným pokladem. Děláte osudovou chybu, pokud je vyhazujete. I v takovém stavu mají totiž řadu důležitého využití, než aby skončily v koši.

Silonky jsou něco, co zejména ženy doprovází už od velmi útlého věku. Kdykoliv je potřeba se někam patřičně obléct, první, po čem sáhneme, jsou silonky, ať už je léto nebo zima. Naše nohy v nich vypadají atraktivněji a v zimě navíc efektivně uchovávají teplo, takže se nemusíme bát obléct sukni v prosinci. Věděly jste ale, že krom těchto vlastností je můžeme využít daleko jinými způsoby? Dnes si jich pár ukážeme.

Všestranný pomocník při úklidu

Co se týče lahví s rozprašovačem, čistící prostředky mají tendenci je ucpávat. Proto malý kousek silonek uvažte okolo konce rozprašovací trubice, díky čemuž nebude hrozit, že by krom tekutiny prošly dovnitř hrudky. Jestli jste zrovna pracně vyčistily kartáč od vlasů, hned jeho štětinami protáhněte kousek silonek. Příští čištění si ulehčíte, jelikož bude stačit ten kousek vytáhnout a on s sebou vezme všechny vlasy, co se nahromadily.

iZdroj fotografie: Freepik

Máte problém s tím, že jakmile dáte pytel do koše, začne se okamžitě shrnovat? Jednoduše mu nasaďte zvenčí “opasek” ze silonek. Na zvířecí chlupy na oblečení stačí natáhnout silonky přes ruku a přejet po daném kousku. Chlupy se na ně přilepí. A pokud vás čeká mytí malých hraček, jako jsou kostky lega, nahažte je do punčochy a umyjte je v ní. Jednoduché a bezpečnější, jelikož nehrozí pád do odpadu.

Záchrana pro vaši pokožku

Budete potřebovat mýdlo, struhadlo, mísu na mixování, 2 hrnky ovesných vloček, jakýkoliv éterický olej a kousek silonek se šňůrkou na svázání. Mýdlo nastrouhejte do misky, přihoďte vločky, pár kapek oleje a promíchejte. Následně jimi naplňte váček silonek, svažte je a máte hotovo. Ve sprše stačí váček navlhčit a následně jej použijte jako klasické mýdlo. Můžete také použít do koupele.

iZdroj fotografie: Freepik

Pokud máte pochyby, jestli je tento způsob pro vás vhodný, rozhodně se nebojte. Mnoho pleťových a hydratačních krémů obsahuje ovesné vločky, jelikož mají protizánětlivé, zklidňující, zvlhčující a exfoliační účinky. Tudíž jsou vhodné nejen pro suchou pokožku, ale fungují i na vážnější nemoci, jako jsou například neštovice. A díky silonkám si tuto směs na pokožku můžete vyrobit skoro zadarmo. 

Zdroj: Apartment Therapy

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články