Hezké květy vašich orchidejí zajistí jednoduchý trik

Jednoduchý trik s droždím, po kterém orchideje okamžitě rozkvetou. Budou mít ty nejkrásnější a nejbarevnější květy v celém sousedství

Máte doma orchideje? Jejich květy mohou být ještě barevnější a hezčí než doteď, stačí na nich vyzkoušet jeden ověřený trik.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Domácí pokojové rostliny jsou skvělou ozdobou každé místnosti i okolí vašeho obydlí. Nejvíce na lidské oko zapůsobí velké a početné květy plné nejrůznějších barev a tvarů. Například takové orchideje dokáží zaujmout téměř každého, kdo prochází okolo. Pro udržení zdravých a krásných květů je potřeba rostliny hnojit, jednoduchým řešením může být například droždí.Naneste trochu směsi ke kořenům

Květy časem blednou a slábnou, tomu lze předejít pravidelným zaléváním a hnojením. Ne každý přípravek však musí vybrané rostlině vyhovovat, můžete proto zkusit jeden téměř univerzální, jehož přípravu zvládnete sami doma. Stačí vám v jednom litru teplé vody rozpustit a rozmíchat přibližně 10 gramů droždí a jednu polévkovou lžíci cukru.

iZdroj fotografie: Pxhere

Použijte stejné droždí, které se dává do kvásku. Je jedno, zda bude čerstvé nebo suché.

Až se vše pořádně spojí, nalijte vodu do větší nádoby (ideálně do konve na 5 litrů) a přidejte další 4 litry studené vody. Jakmile výsledný produkt zchladne, můžete s ním začít rostliny zalévat. Nesmíte to s tímto přípravkem přehnat, stejně tak jako s jakýmkoliv jiným hnojivem. Květiny jsou schopny načerpat jen jisté množství a výrazné množství navíc jim může naopak uškodit.

Jak ideálně hnojit orchideje droždím

Princip je vskutku jednoduchý, je totiž založen na tom, že rostlinu hnojíte spolu se zaléváním. Proto se nebojte zavlažovat jako doposud, pokud váš způsob udržování rostliny doposud fungoval. Na začátek můžete zkusit metodu střídání obyčejné kohoutkové vody s tou kvasnicovou po týdnech. 7 dní zaléváte normálně, dalších 7 dní tak i s hnojivem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po krátké době si všimnete, že květy jsou větší a barevnější.

Pokud by se vám zdálo, že to vašim orchidejím nestačí, můžete si dobu, kdy používáte droždí, o jeden nebo 2 dny prodloužit. Za jistých podmínek to však může být pro orchidej až příliš často, zpravidla je to tehdy, když nekvete. To se potom začne na květináči utvářet povlak nevstřebaného droždí a mohou kvůli tomu začít osychat listy. Tehdy musíte hnojení omezit nebo na nějakou dobu zcela zastavit.

Zdroj: Farm Garden

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1813 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď