Vidlička ve dveřích je znamením, že se byt někdo chystá vyloupit. Zloději využívají jejích zubů

Metody zlodějů, jak se dostat do domovů, bývají různé. Ta, která poslední dobou narůstá na popularitě, zahrnuje vidličku a stačí k ní jen špetka zručnosti.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Vidlička v předních dveřích je něco, co za svůj život nejspíš jen tak někdo neuvidí – přesto k tomu dochází v čím dál větším množství. Přišlo se na to, že se jedná o novou zákeřnou metodu zlodějů. Pokud vidličku uvidíte mezi těsněním dveří, okamžitě zavolejte policii a porozhlédněte se okolo sebe. Nejspíš se vám totiž před chvílí někdo vloupal do domu.

Pozoruhodný trik se stává trendem

Pokud vidíte, že vám z předních dveří trčí vidlička, je to rozhodně špatné znamení. Dokazuje, že vaši nemovitost ve vaší nepřítomnosti navštívil lupič. K důmyslnému otevírání dveří používají nově vidličky, přičemž mezi kriminálníky roste obliba tohoto triku. Aby vše správně fungovalo, vypilují zločinci dva vnitřní zuby vidličky a dva vnější nechají. Poté mezi rám a dveře vloží vidličku ve výšce zámku. 

Co dělat, když vidličku zpozorujete

Následně se dva zuby dotknou mechanismu zámku. Nyní stačí otočit vidličkou v libovolném směru hodinových ručiček, aby se dveře otevřely. Pokud si proto ve dveřích všimnete vidličky, určitě zkontrolujte, zda vám z domova nezmizelo něco cenného. A mějte na paměti, že zloději se občas několikrát vracejí na stejné místo.

zlatá vidlička iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak se chránit před útokem zlodějů

Když odcházíte z domu, nezavírejte všechna okna ani na nich nezatahujte žaluzie. To je pro lupiče znamení, že je dům s největší pravděpodobností prázdný. Stejně tak je to také s osvětlením. Tmavé prostředí láká zloděje. Nainstalujte si proto před dům osvětlení s pohybovým čidlem, v okně nechte rozsvícené světlo – nejlépe to, jenž je na baterie, aby nespotřebovávalo elektřinu.

Nepolevujte ani tehdy, když jste doma

Pokud jste doma, vždy zamkněte přední dveře. Samotný klíč ponechaný v zámku vás před vloupáním neochrání. Zloději na to používají speciální metodu. Bloudí po chodbách a jemně mačkají kliky. Pokud někdo z nich dveře otevře, podívají se do bytu po věšáku. Doufají, že u dveří najdou odloženou kabelku, kterou snadno ukradnou a nepozorovaně vyklouznou. Proto je tak důležité zamykat vchodové dveře, i když jsme celou dobu doma.

S jakou metodou zlodějů jste se setkali?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články