5letý chlapec se dlouho pral se zákeřnou rakovinou a byl smířený s tím, že zemře. Matka se z jeho posledních slov zhroutila

Když jim bylo řečeno, že syn trpí nevyléčitelnou formou rakoviny jater, jako by se celý svět zastavil. Rodině i chlapci bylo okamžitě jasné, že nezbývá mnoho času.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Boj odvážného malého chlapce s rakovinou zasáhl lidi po celém světě. Hlavně jeho poslední slova k matce před smrtí. Charlie Procter zemřel v náručí svých rodičů téměř tři roky poté, co mu byla v roce 2016 diagnostikována vzácná rakovina. Rakovinný hepatoblastom je vzácný typ rakoviny jater. Tento druh dělá chlapcův případ ještě ojedinělejším. Obvykle totiž postihuje osoby závislé na konzumaci alkoholu. Tou pětiletý chlapec určitě nebyl.

Poskytnutí té nejlepší možné léčby

V Norsku je registrován méně než jeden případ ročně tohoto typu rakoviny, a to pokaždé u starého člověka. Rodiče Amber a Ben Procter by udělali cokoli, aby se Charliemu dostalo té nejlepší léčby. Páru se podařilo vybrat neuvěřitelných 360 000 liber (přes deset milionů korun) na tu nejpreciznější léčbu. Bylo jim však řečeno, že je příliš nemocný na to, aby jakékoliv prostředky zvrátily jeho stav.

Jeho rakovinu bohužel nelze vyléčit. Chlapcova matka Amber záhy pochopila, že její syn nebude dlouho žít. Fakt, že to pochopil i samotný Charlie, ji šokoval. Poslední noc ležel matce v náručí a byl unavený po již několikátém zdlouhavém vyšetření. Poté vyřknul slova, která ji jako matku těžce nemocného dítěte úplně zlomila. „Už nevím, co mám dělat. Mami, omlouvám se za to všechno.

Povědomí o hepatoblastomu

Poté jí poklidně usnul v náručí. Celou dobu je objímal také jeho otec. Rodina cítí nekonečný žal. Svět přišel o neuvěřitelného malého chlapce. „Charlie, dal jsi mi šanci být mámou,“ vzkazuje chlapci Amber. Charlie zesnul 9. listopadu roku 2018. Matka i nadále pravidelně aktualizuje svou internetovou stránku, kde píše o svém synovi. Dělá to, aby zvýšila povědomí o hepatoblastomu a udržela Charlieho vzpomínku naživu.

Tato stránka není pouze shrnutím zkušeností rodiny se zákeřnou chorobou. Slouží také jako jakási zpovědnice rodičů, jejichž dítě trpí kteroukoliv nevyléčitelnou nemocí. Vytvořila se zde komunita, která má otevřenou náruč pro každého, kdo přišel o milovaného člena své rodiny. V sekci komentářů se objevují také povzbuzující vzkazy pro rodiče Charlieho. Amber do budoucna uvažuje o založení nadace pro nemocné.

Jaká byla vaše reakce na chlapcova poslední slova?

Zdroj: Express
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce