Protáhla si ztuhlý krk a krutě na to doplatila. Kvůli hloupému zlozvyku praskání kloubů ochrnula na půlku těla

Měl to pro ni být příjemný večer strávený s partnerem u televize. Jedním obyčejným pohybem se však změnil v noční můru, při které jí šlo o život.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zdravotní sestra Natalie Kunicki je zaměstnaná na pohotovosti v Londýně. Je to pár měsíců, kdy ležela se svým přítelem u televize a sledovali film. Při sledování si Natalie protáhla krk. Obyčejným nakloněním krku doleva uvolnila napětí a v tu chvíli slyšela strašlivý zvuk. Praskaly jí obratle. O pár minut později se žena zvedla z gauče a chtěla si dojít na toaletu. To se jí však již nepodařilo.

Žena cestou omdlela

Když se Natalie zvedla od televize a vydala se ke koupelně, náhle omdlela a spadla na podlahu. Po pár sekundách, které se však zdály jako věčnost, se vzpamatovala a zjistila, že nemůže hýbat nohama. Její přítel okamžitě volal o lékařskou pomoc. Ve zkratce řekl operátorce na tísňové lince, co se stalo. Záchranáři přijeli za pár chvil a zjistili, že má Natalie zrychlený tep a velmi vysoký krevní tlak. Pak pokračovali v dalších vyšetřeních, aby zjistili, proč se Natalie z nenadání nemůže postavit na nohy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Lékaři došli po vyšetření k závěru, že vertevrální tepna ji praskla v důsledku ruptury obratlových kostí na krku. To pak vytvořilo krevní sraženinu, která se dostala do jejího mozku. Lékaři se proto rozhodli, že je nutné Natalii ihned operovat. Složitá operace trvala dlouhé tři hodiny. Prasklou tepnu se lékařům podařilo opravit. Sraženinu z mozku se však úplně odstranit nepodařilo. Lékaři však ženu ujistili, že zbytek sraženiny zmizí postupem času sám.

Přestala se hýbat

Lékaři Natalii řekli, že k tomuto stavu došlo proto, že si protáhla svůj krk. Takové věci jsou opravdu velmi ojedinělé, ale bohužel se stát mohou. Natalie je teď na levou stranu zcela nehybná. Pravidelné cvičení by jí mělo pomoci, aby se stala alespoň částečně mobilní. Je tedy zřejmé, že obyčejné protažení krku může skončit opravdu špatně. Dávejte tedy na své tělo opravdu dobrý pozor.

Pokud máte zablokovanou krční páteř, raději ji uvolněte pomocí nahřívání. Vhodné jsou rašelinové zábaly, které se dají opakovaně nahřívat v mikrovlnné troubě. A pokud potřebujete zatuhlé svaly a kosti uvolnit, pak raději navštivte odborníka, který ví, co dělá. Jedině tak budete mít jistotu, že ztuhlost a případné bolesti ustoupí a vy si přitom neublížíte. A pokud si předci jen potřebujete ulevit sami, zkuste jednoduché uvolňovací cviky doporučené fyzioterapeuty.

Jak často trpíte blokádami krční páteře?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Mou velkou zálibou jsou životní příběhy. S více než 8 lety zkušeností, sdílím s čtenáři nejen fakta, ale i svůj jedinečný pohled. Mé články jsou směsicí emocí, která nikoho nechává chladným. Vstupte do mého světa a připravte se na nezapomenutelnou jízdu skrze slova a příběhy.

Zobrazit další články