Nejúčinnější masáž krku v sekundě uleví od bolesti a stresu. Už žádné prášky, stačí jen tenisový míček

Bolest krku je velmi nepříjemná, a kvůli sedavému zaměstnání jí trpí čím dál tím víc lidí. Každá pomoc a rada je pak dobrá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tuto jednoduchou masáž si dokážeme udělat i sami doma. Překvapivé na ní je nejen to, že nám bude stačit pouze tenisový míček, ale i to, že postup je opravdu snadný. Díky našemu návodu masáž zvládne téměř každý a bolesti krku velmi rychle odezní. Hodit se nám bude také měkká podložka, protože masáž se provádí vleže. 

Gymnastická podložka je ideálním pomocníkem pro naše pohodlí

Cvičení je pro tělo potřebné, ale v poslední době se mu pravidelně věnujeme stále méně. Problémem je moderní doba, kdy nemáme moc času na to, abychom si dopřáli potřebnou regeneraci a odpočinek. Z toho důvodu máme tendenci přehlížet znamení našeho těla, že bychom měli zpomalit. Často se nám proto vyvine v těle bolest, která je již velmi výrazným signálem. 

iZdroj fotografie: Pexels

K bolavému krku přispívá také nesprávné držení těla a skutečnost, že většinu volného času máme tendenci trávit před obrazovkou, ať už se jedná o televizi, monitor počítače či displej mobilu. Při jejich sledování totiž často nesprávně sedíme a zatěžujeme tak páteř. To se nakonec odrazí právě na jejím začátku, a to přímo v oblasti krku. 

Pohodlné cvičení dokáže odstranit nepříjemnou bolest 

Na zem si nejprve umístíme podložku, kterou běžně používáme na cvičení. Pohodlně si na ní lehneme a do ruky si vezmeme tenisový míček. Ten si jednoduše vložíme pod hlavu v oblasti zátylku. Je zapotřebí pokrčit kolena a ruce položit na břicho nebo boky. Při pokrčení nohou dojde k přenosu váhy na hýždě, což je přesně to, co pro dané cvičení potřebujeme. 

Na míčku stačí ležet. Tím, jak na něj působí váha našeho těla, dojde k potřebnému masírování svalů v oblasti krku. Jestliže navíc míček hlavou přesouváme nahoru a dolů, masáž zefektivníme. Cvičení opakujeme několik minut a ideálně 3 až 4 krát za týden. Jedná se o velmi jednoduchou S.O.S. techniku, díky níž dosáhneme tolik potřebné úlevy od bolesti. 

Zdroj: District Performance & Phisio

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články