Podstupovala chemoterapie a kvůli rakovině nakonec přišla o obě prsa. Poté se zjistilo, že ji mladá maminka vůbec neměla

Jako všechny pacienty i ji diagnóza zasáhla. Podstoupila chemoterapii a přišla o obě prsa jenom proto, aby zjistila, že někde nastala obrovská chyba.

Přišla o prsa kvůli rakovině i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jakýkoli vážný zdravotní problém je těžkým zásahem do života každého člověka a jeho rodiny. A to zvláště v případě, kdy se jedná o rakovinu. Když se řekne rakovina, tak si i neodborná veřejnost navozuje asociace se složitou léčbou a ne vždy šťastnými konci. Každý pacient s touto nemocí má svůj vlastní příběh. Někdo má doma dvě malé děti a někdo teprve rozjíždí kariéru.

Náročná chemoterapie

První příklad byl příběhem Sarah Boyle. Vše začalo v roce 2016. Sarah tehdy ve svých pětadvaceti letech porodila své první dítě. Syna chtěla pochopitelně kojit, ale nešlo to. Zdálo se, že její prsa nejsou ke kojení přizpůsobena. Tyto problémy přetrvávaly, to Sarah dovedlo k návštěvě zdravotnického centra. Tam jí byla provedena biopsie a také vyšetření ultrazvukem.

Následně přišla ta nejhorší verze diagnózy. Sarah komentovala začátek léčby slovy: „Zjištění, že mám rakovinu, bylo hrozné. Nevěděla jsem, co mám dělat dřív. Jak se cítit a jak k tomu přistoupit.“ Následně jí byla naordinována chemoterapie. Ve výsledku přišla o veškeré ochlupení včetně vlasů, a hlavně o obě svá prsa. Zároveň ji zasáhla další krutá zpráva.

Vše řeší právní cestou

Léčba rakoviny měla negativní dopad na její plodnost. Sarah přitom chtěla mít ještě jedno dítě. Tuto informaci však musela nějak skousnout. Zdálo se, že má nad nemocí vyhráno. V následujícím roce přišel obrovský zvrat. Ukázalo se, že diagnóza byla chybná. Sarah žádným typem rakoviny nikdy netrpěla. Sarah si najala právníka, který zkoumá příčiny vzniku omylu.

kojeni-maleho-novorozence iZdroj fotografie: Depositphotos

Tehdy tříčlennou rodinu však potkalo štěstí v podobě druhého dítěte. Sarah o situaci řekla: „Poslední roky byly pro mě a moji rodinu velmi těžké. I když jsem byla šťastná, že jsem mohla porodit Louise, zlomilo mi to srdce, že ho nemůžu kojit.“ Mladá žena se se svými nejbližšími stále snaží vyrovnat s chybou, která ji stála kojení jejích dětí a několik měsíců agresivní chemické léčby.

Jak byste se zachovali v ženině situaci?

Zdroj: ThisMorning
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články