Muž jel do nemocnice s bodavou bolestí na hrudi. To, co lékaři našli, zaskočilo i je samotné

Myslel si, že půjde o běžný problém, s nimž mají doktoři četné zkušenosti. Po vyšetřeních se však dozvěděl něco, co nejspíše nečekal.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je možné, abyste přišel k lékaři s bodavou bolestí na hrudi a verdikt byl jiný, než se předpokládá? Bohužel ano. Muž z našeho příběhu se dokonale zotavil poté, co mu bylo chirurgicky odstraněné párátko ze srdce. Rok před operací ho totiž omylem spolkl. Nálezem byli šokování i lékaři, kteří dvaačtyřicetiletého Horacia operovali sedm hodin.  



Lékaři muži diagnostikovali pneumonii 

Horacio cítil bodavou bolest na hrudi a měl vysokou horečku. Lékaři mu diagnostikovali pneumonii. Muž se však obrátil ještě na dalšího lékaře a ten zjistil, že má srdeční infekci. Podali mu antibiotika. Muž v té době kromě bolesti na hrudi také vykašlával krev. Nakonec specialista navrhl operaci. Chirurgové věděli, že v jeho srdci je něco, co tam určitě nemá, co dělat. Předpokládali, že by se do srdce mohl dostat katétr, když Horacio jako teenager podstoupil transfuzi krve.  


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nakonec však lékaři v jeho srdci objevili párátko. Specialista v nemocnici označil objev za jedinečný. Podle jeho slov to bylo neuvěřitelné. Lékaři nejprve odstranili krev z hrudi a pak uviděli právě párátko. Nikdo z přítomných tomu prý nechtěl věřit. Ostatně není divu. Lékaři tento případ později konzultovali se svými kolegy nejen v Argentině, kde operace proběhla, ale i v jiných zemích. Nikdo nic podobného nezažil. Ba dokonce o něčem podobném dříve ani neslyšel.  

Doktoři věří, že se jim to již nestane 

Najít párátko v srdci je opravdu ojedinělé a lékaři, kteří Horacia operovali, vědí, že něco takového již nezažijí. Zatímco oni byli nálezem velmi překvapení, muž zase tak zaskočený nebyl. V závěru loňského roku prý snědl dost jednohubek, v nichž párátka byla. Neměl pochopitelně ani tušení, že párátko spolkl. Byl si však jistý, že jeho zdravotní stav souvisí právě s oslavou. Než někdo přišel na to, co se s ním děje, chodil do nemocnice celých šest měsíců. Pomohlo několik ultrazvuků.  


iZdroj fotografie: Depositphotos

Právě na scanech si odborníci všimli něčeho, co předtím nikdo neviděl. Byli však přesvědčení, že se najde katétr. Muž měl štěstí, po operaci nebude mít žádné další následky na zdraví. Jen mu bylo doporučeno odpočívat a neřídit motorová vozidla po dobu dvou měsíců. A také mu lékaři poradili, aby se na oslavách vyhnul pokrmům, v nichž budou párátka. Jedná se totiž o jeden z nejčastějších předmětů, které lidi náhodně spolknou, a mohou způsobit vážné komplikace.  

Zdroj: LaVoz

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 614 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Porcování melounu nikdy nebylo jednoduší. Jediný správný postup, při kterém nebudete celí ulepení a nezašpiníte kuchyň
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?