Lékaři jí řekli, že její syn přehání, aby se vyhnul škole. Nyní je chlapec v kritickém stavu

Lékaři poslali zoufalou maminku s malým chlapcem, který si stěžoval na bolesti celého těla, domů. Mysleli si, že simuluje, aby nemusel chodit do školy. O chvíli později došlo k tragédii.

nemocný chlapec i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Chlapec si již delší dobu stěžoval na bolesti po celém těle. Nikdy neměl žádný náznak úrazu, například modřiny, nic takového. Sám uvedl, že neví o tom, že by se někde praštil. Příčina bolesti byla pro něj i jeho maminku Jessicu nevysvětlitelná, proto se rozhodli navštívit lékaře. Tam se však místo diagnózy dočkali odmítnutí.

Lékaři si mysleli, že simuluje

Teprve 12letý Maysen Bowen skončil ochrnutý poté, co jej lékaři poslali domů, protože si mysleli, že simuluje. Maysen si už několik dní stěžoval na bolesti celého těla, když už byl stav nesnesitelný, a od bolesti dokonce plakal, jeho matka Jessica Bye s ním okamžitě vyrazila do nemocnice. Zde však byli lékaři s diagnózou rychle hotoví – simuluje, aby nemusel do školy.

Krevní testy totiž nic nepotvrdily, nepoukazovaly na nic, co by bylo s chlapcem v nepořádku. Lékaři se tedy domnívali, že svůj stav musel předstírat, aby nemusel chodit do školy. Jenže to se spletli. Maysen začal mít problémy s kousáním jídla, nemohl v noci spát, doslova se svíjel v bolestech a křičel. Situace dopadla tak, že za krátkou chvíli seděl Maysen na invalidním vozíku, nedokázal artikulovat a jeho tvář byla bez známek mimiky. Ochrnutí nakonec napadlo celou levou stranu těla.

invalidní vozík iZdroj fotografie: Freepik

Chlapec trpí vzácným onemocněním

V tuto chvíli již bylo všem jasné, že chlapec nic nepředstírá. Lékaři jej převezli na magnetickou rezonanci. Výsledky vyšetření potvrdily Guillain-Barrého syndrom, velice vzácné autoimunitní onemocnění napadající nervy. Proto to ochrnutí celého těla. Příznaky jsou ochablost ve tváři, ztráta schopnosti ovládat dolní končetiny, respirační selhání a bolesti celého těla. Vše, na co si chlapec již delší dobu stěžoval.

Pro Jessicu to byl šok. „Bylo to strašné, zastavilo se mi srdce. Nevěděla jsem, jestli se můj syn dožije dalšího dne. Je ochrnutý, přesto cítí bolest v celém těle,“ uvedla Jessica. Nyní Maysena čeká dlouhá cesta k zotavení, musí se naučit znovu mluvit a chodit, také musí podstoupit náročné rehabilitační cvičení. To všechno bude stát nemalé peníze, proto se rodina rozhodla založit veřejnou sbírku na pokrytí nákladů nutných pro dlouhodobou léčbu.

Jaké máte zkušenosti s lékaři?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články