Leoš Mareš musel na kolonoskopii. „Chcete z toho reportáž?“ ptal se fanoušků a myslel to smrtelně vážně

Oblíbený zpěvák a moderátor šíří osvětu mezi veřejností. Bezostyšně sdílí informace o svém kolonoskopickém vyšetření tlustého střeva.

Leoš Mareš v lososovém saku i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zdravotní problémy, a především prevence proti nim nejsou záležitostí pouze běžných lidí. O své zdraví se musejí starat také celebrity z českého rybníčku. V době rozvoje sociálních sítí je snazší než kdy jindy sdílet svůj život a každodenní události. Moderátor Leoš Mareš publikoval na svém instagramovém profilu informaci o kolonoskopickém vyšetření.

Padesátka na krku

Mareš sdílel video, na kterém se natáčí při cestě z nemocnice k autu. Tématem celého videa je kolonoskopie a prevence zdravotních problémů s ní spojených. Nahrávku zahájil slovy: Je to tady. Padesátka na krku.“ Moderátorovi je zatím šestačtyřicet let. Dále se zmínil o problematice názvu tohoto zákroku. Podle jeho slov je možné jej nazývat dvěma způsoby.

Oba názvy, tedy koloskopie i kolonoskopie, jsou prý správné. Zákrok mu byl naordinován lékaři v jeho vlastním zájmu. Pro lepší informovanost dodal na horní část videa černý text, jenž udává základní body o celé problematice: „Kolonoskopie je metoda vyšetření tlustého střeva endoskopem. Provádí se při podezření na hemoroidy, zánětlivá a nádorová onemocnění.“

Humorné narážky

Svých fanoušků a sledujících se zeptal, zda by měli později zájem o příspěvek či video o celém zákroku. Respektive z jeho přípravy a rekonvalescence, ne průběhu. V souvislosti s tím vzniklo také několik humorných narážek. Oblíbeného moderátora podpořilo v komentářích mnoho uživatelů. Zákrok Mareš podstoupil ve čtvrtek podle plánu, který původně sdílel.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)

Jedna z uživatelek v komentářích popsala svou zkušenost ze zákroku: „Byla jsem také a to je mi pětatřicet let. Horší než samotný zákrok je vypít ten humus předtím.“ Institut klinické a experimentální medicíny také přidal svůj komentář z oficiálního profilu, ve kterém poděkoval za šíření osvěty o prevenci a popřál zpěvákovi hodně štěstí do budoucna.

Jaké máte zkušenosti s kolonoskopií vy?

Zdroj: leosmares
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články