Jak snížit riziko rakoviny na minimum

Rakovina je velmi obávanou nemocí, která nemá zcela stoprocentní metodu léčby. Právě proto lidé často hledají možnosti prevence, které existují. Vše obvykle začíná změnou životního stylu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Odborníci dosud nepřišli na to, co vlastně konkrétně může vyvolat nádorové bujení v těle. U celé řady pacientů k němu dochází zcela nečekaně po několika letech života v plném zdraví. Někteří lidé se domnívají, že vznik rakoviny může souviset nejen s psychosomatikou, ale také s životním stylem daného jedince. Připravili jsme pro vás pár bodů, které mohou dle lékařů zmírnit riziko vzniku onkologických nemocí. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
I na rakovinu platí prevence

Jak můžete ovlivnit své zdraví a předejít možnému vzniku rakoviny?

Abyste si udrželi co nejdéle plné zdraví, zaměřte se na tyto faktory:

  • Omezte průmyslově zpracovávané potraviny a produkty. Pokud dostanete chuť na sladké, dejte před tyčinkou či sušenkou přednost spíš ovoci. Nakupujte primárně od farmářů ekologické suroviny. 
  • Snižte příjem mléčných výrobků, které mohou zhoršovat imunitní odpověď organismu při různých nemocích. 
  • Zařaďte do jídelníčku obilné klíčky, luštěniny, cereálie, ovoce, zeleninu. Vše, co obsahuje vlákninu, je prospěšné. Pročistíte tak důkladně svá střeva. 
  • Vylučte ze svého života zbytečné toxiny. Tím je myšleno to, že byste měli omezit používání chemických deodorantů (preferujte přírodní). Také není vhodné používat průmyslově vyráběné osvěžovače vzduchu a parfémy do auta. V tomto ohledu sahejte spíš po ekologických aromatech, které jsou přirozenými dary přírody. 
iZdroj fotografie: Pixabay
Základem je změna životního stylu

Další tipy, jak eliminovat riziko vzniku onkologických onemocnění

Do denního harmonogramu zařaďte ozdravná dechová cvičení a také alespoň půl hodiny aktivního cvičení. Také dostatečně v noci spěte (minimálně 7 až 8 hodin) a odpočívejte po pracovním dni. Přečtěte si třeba dobrou knihu, nebo zhlédněte skvělý film. Snažte se myslet pozitivně a komunikovat jen s těmi, kteří jsou pro vás důležití a milujete je. Pokud na sobě zpozorujete náhlé zdravotní problémy, neignorujte je a raději vše konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

iZdroj fotografie: Pixabay
Kvalitní spánek
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Renata Švejdová

Zobrazit další články