Vyrážka, svědění a bolest zad? Nejen to jsou znamení, že máte těsnou podprsenku. Najděte správnou velikost a váš dekolt bude nepřehlédnutelný

Spousta žen nosí podprsenky, jelikož jim není příjemná představa, že by měly chodit bez ní a nebo by prsa neměla potřebnou oporu. Problém ale nastává, když podprsenka nesedí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nosíte podprsenky? Poslední dobou se víc a víc rozjíždí trend tento „otravný“ kus šatníku zahodit a jednoduše chodit bez nich. Je ale potřeba uznat, že někdy se prostě hodí mít u sebe nějakou tu oporu. Zvláště, když se chystáte si obléct slavnostní šaty a nebo máte od přírody naděleno až „moc“ a potřebujete, aby vám prsa něco drželo pohromadě. Co když ale nosíte celou dobu příliš malou podprsenku a ani si to neuvědomujete?

K čemu všemu dojde, když je malá

Znáte ten pocit, když si zkoušíte podprsenku a přijde vám, že je naprosto ideální a musíte ji ihned mít? Jenomže pak, když s ní vyrazíte do ulic najednou zjišťujete, že vám každou chvílí „něco“ leze ven a nechce to zůstat uvnitř. To je docela běžná situace, kdy ženě pořádně nesedly košíčky či kostice. Bez delšího pohybu navíc nemáte šanci to poznat, proto je lepší si objednávat podprsenku na míru.

iZdroj fotografie: Pixabay

A to není jediný příznak, který značí, že vám podprsenka tak úplně nesedí. Dalším je, když se musíte neustále upravovat. Je to vlastně dost podobné první situaci, až na to, že v tomto případě jsou problémem především ramínka a látka okolo vaší hrudi. Pokud se za den takto upravujete několikrát, vězte, že potřebujete větší číslo. A co je horší, někdy vás podprsenka může tlačit tak moc, že se žaludeční kyseliny vytlačí až do dolního jícnu. Potom trpíte nevolností a ani nevíte proč.

Projeví se to i na pokožce

Jakmile nosíte tenkou podprsenku, tak to není nic dobrého ani pro vaši sametovou kůži. Těsné oblečení se totiž o kůži dře, to je zcela logické. Při tom může také dojít k nadměrnému pocení a problém je na světě. Vznikají různé kopřivky, zarudnutí kůže, suchost a v horším případě i ekzémy a pupínky. Při neřešení tohoto problému může dojít i k infikování oslabené pokožky.

iZdroj fotografie: Unsplash

A jestliže vás k tomu všemu bolí celá horní část těla, tak máte jistotu, že potřebujete něco lepšího. Při nesprávné velikosti totiž dochází k nesprávnému držení těla, které vede k bolesti zad, ramen a celkově horní oblasti vašeho hrudníku. Obzvláště velký pozor byste si také měli dávat na to, aby se vám ramínka nezadřela do znamének. Ty poté mohou začít krvácet a riskujete jejich zanícení, což většinou nekončí dobře.

Jaké problémy s podprsenkami potkaly v životě vás?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů