„Po letech jsem konečně sebevědomá.“ Žena zhubla 60 kg jedinou změnou ve svém životě. Už po 24 dnech viděla rozdíl

Nadváha tuto ženu brzdila. Nemohla si totiž užívat života stejně jako její přátelé, kteří jezdili například tábořit a hodně cestovali. Rozhodla se pro změnu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Její přátelé cestovali, chodili na túry, kempovali. Morgan si však s váhou 126 kilogramů myslela, jak je jí veškerá zábava zapovězená. Měla obavy, že se nevejde na sedadlo v letadle a raději necestovala. Kdyby přátelé šli na túru, ona by musela zůstat doma, protože by to nezvládla. Stejně tak si uvědomovala, že se svou váhou nemůže pohodlně kempovat jako její přátelé.

Rozhodla se s tím něco udělat

Morgan je mladá a opravdu ji trápilo, že tráví spoustu času doma. „Nic jsem nemohla dělat,“ svěřila se. Bylo jí zrovna 23 let a přicházela o všechno, co by měla ve svém věku dělat nejvíce. Zhruba ve stejnou dobu udělal její kolega výzvu zdravého stravování a Morgan se rozhodla se zapojit. Vyloučila ze své stravy rychlé občerstvení a přestala s velkým přejídáním. Právě tím roky řešila své emoce. Během výzvy si však uvědomila, že je možné být zdravější a také šťastnější.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Laura (@lauras_fit_to_live)

Po pouhých 24 dnech se cítila opravdu skvěle. Podle Morgan to bylo to nejlepší, co za dlouhou dobu zažila. I nadále proto omezila jídlo z rychlého občerstvení a všechny nezdravé pokrmy. Do svého jídelníčku zařadila mnohem více ovoce a zeleniny. Začala jíst také hodně bílkovin v mletém hovězím nebo kuřecím mase. Vymýšlela zdravé náhražky pokrmů, jako je pizza. Díky tomu si na nich nadále mohla pochutnávat, a přitom nepřibírat na váze.

Začala také se cvičením

Morgan zpočátku necvičila, ale nakonec se přidala ke svému kolegovi a začala s ním třikrát týdně docházet do posilovny. Chodila na běžeckém pásu a používala eliptický trenažér. Po nějaké době jí to však začalo nudit, a tak se zapojila do lekcí vysoce intenzivního intervalového tréninku. To se jí opravdu zalíbilo a nyní chodí cvičit skoro každý den. „Baví mě budování síly,“ řekla Morgan s tím, že si našla vášeň. Nalezla tak i nový smysl svého života.

Zhubla více než 60 kilogramů a nemá cílovou váhu, které by chtěla dosáhnout. Jednoduše chce být zdravá a dělat všechno, co doposud nemohla. Loni si udělala výlet do Austinu a byla ráda, že se vešla do letadla. „Byl to pro mě obrovský krok,“ řekla. Nedávno vyrazila také na paddleboard a zarezervovala si další výlet do Denveru, kde má v plánu vyjít na vysokou horu. „Jsem šťastná a sebevědomá,“ řekla s tím, že je schopna dělat mnohem více aktivit než dřív.

Jak vypadá vaše stravování?  

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti