Bytový zabiják: Dívka málem zemřela kvůli plísni na zdech. Nemohla vstát z postele, trpěla otoky a vypadaly jí vlasy

Když se mladá žena přestěhovala do nového bytu, začaly ji trápit nejrůznější zdravotní potíže. Lékaři po pár měsících přišli na vzácnou diagnózu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí si po přestěhování stěžuje na nepříjemné pocity a špatnou energii v novém domově. Emmě Marshallové, mladé dívce z Londýna, se ale stalo něco mnohem horšího. Po několika týdnech ji začaly trápit záhadné zdravotní potíže a nikdo nemohl přijít na jejich příčinu. Pomohlo až velmi speciální vyšetření, které odhalilo extrémně vzácnou diagnózu.V bytě se nejprve zdálo být vše v pořádku

Když se Emma Marshallová v roce 2014 přestěhovala do čtvrti Hackney v jižním Londýně, byla velmi šťastná. Ve čtvrti starších domů se jí podařilo získat pronájem v prostorném světlém bytě s vysokými stropy. Měla ráda atmosféru starých domů, proto jí nejprve nevadila ani plíseň v koupelně. Toho, že plíseň pokrývala i části podlah a oblasti za skříněmi, si však nevšimla. Získala svůj vysněný byt a věnovala se naplno jeho zařizování.

Její zdravotní stav se zhoršoval

Emmu začaly po pár měsících trápit chronické bolesti celého těla a na obličeji se jí objevilo těžké akné. Nejprve to přičítala stresu nebo nějaké alergii a trvalo dlouho, než vůbec navštívila lékaře. Ti si také nejprve mysleli, že je Emma pouze přepracovaná, nebo ji akné trápí z důvodu špatné péče o pleť. Její zdravotní stav se ale dále prudce zhoršoval a ona začínala být opravdu vyděšená. V roce 2015 totiž dostávala jednu nemoc za druhou.

Vypadaly jí vlasy a nemohla spát

Na začátku roku prodělala vážný zánět ledvin a poté odjela s akutními bolestmi břicha do nemocnice, kde jí odstranili slepé střevo. Čtyři roky pociťovala záhadné bolesti hlavy, břicha a po těle měla podivnou vyrážku. Nikdo nedokázal určit příčinu. Emma začínala trpět nespavostí, přes den téměř nedokázala vstát z postele a vypadalo jí spoustu vlasů. Lékaři si její zdravotní stav neuměli vysvětlit. Emma neúnavně pátrala na internetu, aby přišla na příčinu.

iZdroj fotografie: S vědomím Emmy Marshall

Šlo o velmi vážnou otravu

Na internetu našla článek o otravách mykotoxiny. Vznikají, když se člověk nadýchá velkého množství plísně ve vzduchu a její spory se usadí v organismu. Objednala se na speciální vyšetření, které otravu potvrdilo. Nyní prochází dlouhým detoxikačním procesem. Užívá léky, jež na sebe navazují škodlivé toxiny a odvádějí je z těla pryč. Poté si dívka chce obnovit imunitu pomocí terapie kmenovými buňkami. Svůj příběh sdílí, aby ostatní varovala před touto chorobou.

Jaké jsou nevýhody bydlení ve starém domě?

Zdroj: TheMirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Velkolepý trik hotelových uklízeček, který neoblíbenou činnost zkrátí na pětinu času. Jak na dlaždice a špinavý dřez?
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
JakZdravě.cz
Místo vyčerpávající diety opakujte 5 klidových cviků. Nejenže budou mizet kilogramy – také se skvěle zrelaxujete
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky