Bytový zabiják: Dívka málem zemřela kvůli plísni na zdech. Nemohla vstát z postele, trpěla otoky a vypadaly jí vlasy

Když se mladá žena přestěhovala do nového bytu, začaly ji trápit nejrůznější zdravotní potíže. Lékaři po pár měsících přišli na vzácnou diagnózu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí si po přestěhování stěžuje na nepříjemné pocity a špatnou energii v novém domově. Emmě Marshallové, mladé dívce z Londýna, se ale stalo něco mnohem horšího. Po několika týdnech ji začaly trápit záhadné zdravotní potíže a nikdo nemohl přijít na jejich příčinu. Pomohlo až velmi speciální vyšetření, které odhalilo extrémně vzácnou diagnózu.

V bytě se nejprve zdálo být vše v pořádku

Když se Emma Marshallová v roce 2014 přestěhovala do čtvrti Hackney v jižním Londýně, byla velmi šťastná. Ve čtvrti starších domů se jí podařilo získat pronájem v prostorném světlém bytě s vysokými stropy. Měla ráda atmosféru starých domů, proto jí nejprve nevadila ani plíseň v koupelně. Toho, že plíseň pokrývala i části podlah a oblasti za skříněmi, si však nevšimla. Získala svůj vysněný byt a věnovala se naplno jeho zařizování.

Její zdravotní stav se zhoršoval

Emmu začaly po pár měsících trápit chronické bolesti celého těla a na obličeji se jí objevilo těžké akné. Nejprve to přičítala stresu nebo nějaké alergii a trvalo dlouho, než vůbec navštívila lékaře. Ti si také nejprve mysleli, že je Emma pouze přepracovaná, nebo ji akné trápí z důvodu špatné péče o pleť. Její zdravotní stav se ale dále prudce zhoršoval a ona začínala být opravdu vyděšená. V roce 2015 totiž dostávala jednu nemoc za druhou.

Vypadaly jí vlasy a nemohla spát

Na začátku roku prodělala vážný zánět ledvin a poté odjela s akutními bolestmi břicha do nemocnice, kde jí odstranili slepé střevo. Čtyři roky pociťovala záhadné bolesti hlavy, břicha a po těle měla podivnou vyrážku. Nikdo nedokázal určit příčinu. Emma začínala trpět nespavostí, přes den téměř nedokázala vstát z postele a vypadalo jí spoustu vlasů. Lékaři si její zdravotní stav neuměli vysvětlit. Emma neúnavně pátrala na internetu, aby přišla na příčinu.

iZdroj fotografie: S vědomím Emmy Marshall

Šlo o velmi vážnou otravu

Na internetu našla článek o otravách mykotoxiny. Vznikají, když se člověk nadýchá velkého množství plísně ve vzduchu a její spory se usadí v organismu. Objednala se na speciální vyšetření, které otravu potvrdilo. Nyní prochází dlouhým detoxikačním procesem. Užívá léky, jež na sebe navazují škodlivé toxiny a odvádějí je z těla pryč. Poté si dívka chce obnovit imunitu pomocí terapie kmenovými buňkami. Svůj příběh sdílí, aby ostatní varovala před touto chorobou.

Jaké jsou nevýhody bydlení ve starém domě?

Zdroj: TheMirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
Události247.cz
Události247.cz
Putin má sám z jaderných zbraní strach. Bojí se oprávněně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost